Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 kwietnia 2003

Oficjalna strona Shadows of Undrentide
Oficjalna strona Shadows of Undrentide

ComCo, 29 kwietnia 2003, 17:25

Rynkowy debiut Shadows of Undrentide - pierwszego, oficjalnego dodatku do gry Neverwinter Nights - został zaplanowany na czerwiec tego roku, a tymczasem firma BioWare uruchomiła oficjalną witrynę internetową dedykowaną rzeczonemu tytułowi. Wszyscy zainteresowani mogą na niej znaleźć sporo informacji na temat programu, przejrzeć galerię screenów, załogować się na forum dyskusyjnym, i wiele innych.

Chariots of War ozłocone
Chariots of War ozłocone

ComCo, 29 kwietnia 2003, 17:18

Firma Strategy First Inc. poinformowała dzisiaj o zakończeniu (status "gold") prac nad swoim najnowszym tytułem, tj. Chariots of War. Rzeczona produkcja została przygotowana przez członków zespołu Paradox Entertainment oraz Slitherine Strategies i stanowi kontynuację gry strategicznej o nazwie Legion. W chwili obecnej, pełna wersja została wysłana do tłoczni, zaś w sklepach powinna pojawić się już w maju.

Tydzień Poradników DZIEŃ DRUGI: Sim City 4

Sznur, 29 kwietnia 2003, 15:49

W drugim dniu Tygodnia Poradników na Gry-OnLine zapraszamy do skorzystania z poradnika do innej symulacji ekonomicznej - Sim City 4, w której zajmujemy się zagospodarowaniem aglomeracji miejskiej. Poradnik pomoże Wam zbudować od podstaw swoje pierwsze wirtualne miasto, wyjaśniając na tym przykładzie wszelkie aspekty jego funkcjonowania oraz dalsze perspektywy rozbudowy i rozwoju.

Autorzy Tom Clancy's Splinter Cell biorą się za Batmana
Autorzy Tom Clancy's Splinter Cell biorą się za Batmana

eLKaeR, 29 kwietnia 2003, 13:05

Zlokalizowane w Montrealu studio developerskie, należące do korporacji Ubi Soft Entertainment, odpowiedzialne jest m.in. za stworzenie wielkiego hitu pt. Tom Clancy’s Splinter Cell, a obecnie przygotowuje kolejną grę z popularnym „Rycerzem Nocy” w roli głównej - Batman: Rise of Sin Tzu.

Nadciąga Kostucha...

Void, 29 kwietnia 2003, 12:23

Rzeszowskie Laboratorium Komputerowe „Avalon” znane jest zapewne większości graczy. Zarówno tym, którzy preferują wydane przez tę firmę przygodówki, takie jak na przykład „Reah”, „Schizm”, czy też „Liath”, jak i tych, skłaniających się raczej ku rozrywce o bardziej zręcznościowym charakterze.

Zapowiedź: Far Cry

Fajek, 29 kwietnia 2003, 11:57

Far Cry - taktyczna gra akcji łącząca w sobie tropikalne klimaty z intrygami rodem z serialu „Z Archiwum X”! Cóż... przynajmniej tak twierdzą jej twórcy...

"Wszechświat Nieograniczony" - nowa jakość w dziedzinie gier online?

eLKaeR, 29 kwietnia 2003, 11:23

Ekipa programistów, wchodzących w skład firmy developerskiej o nazwie Ethernal Evolution, zamierza zawojować rynek futurystyczną grą pt. Universe Unlimited. Pozycja owa połączy cechy kilku różnych gatunków (m.in. symulator lotu, FPS, strategia ekonomiczna i cRPG) i umożliwi jednoczesną zabawę tysiącom użytkowników za pośrednictwem globalnej Sieci.

Civilization IV, a może Alpha Centauri II..., czyli nadszedł czas spekulacji...

Łosiu, 29 kwietnia 2003, 11:09

Powodem do takiego, a nie innego zatytułowania tej wiadomości, jest oficjalna informacja pochodząca z firm Infogrames i Firaxis, w której rzeczone instytucje zapowiadają, iż 14 maja na targach E3 przedstawią najnowszy projekt człowieka-legendy branży gier komputerowych - Sida Meiera. Przypominam, że cztery lata wcześniej, również na targach E3, zapowiedziano trzecią część Cywilizacji. Co zostanie zapowiedziane na tegorocznych targach E3? Obecnie wszystko na ten temat utrzymywane jest w najściślejszej tajemnicy.

Saddam Hussein jako as pik, czyli układanie irackiego pasjansa

eLKaeR, 29 kwietnia 2003, 09:55

Dnia 11 kwietnia bieżącego roku żołnierze Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, uczestniczący w lądowej ofensywie na terenie Iraku, otrzymali specjalne talie kart (52 standardowe + 3 jokery), przedstawiających wizerunki najważniejszych osób w państwie Saddama Husseina (zdjęcia, nazwiska i funkcje). Zestaw pojawił się także w ofercie wielu sklepów internetowych – cena oscyluje w granicach 7,90 USD. Zainteresowani omawianym tematem mogą również całkowicie za darmo pobrać z Internetu program do układania wirtualnego pasjansa.

Vivendi Universal Games pod skrzydłami Take-Two?

Łosiu, 29 kwietnia 2003, 09:09

Już od blisko roku ważą się losy oddziału Publishing francuskiego koncernu Vivendi Universal, w tym wielce interesującej nas, graczy, części oddziału Publishing, zajmującej się grami video - VU Games. Pisaliśmy już o tym, iż zakupem tej gałęzi VU zainteresowane jest Sony, Electronic Arts, a nawet sam Microsoft, jednakże do tej pory nikt nie zdecydował się na finalne zrealizowanie tych zamiarów. Tymczasem, według kolejnych nieoficjalnych doniesień „z samej góry”, do grona zainteresowanych VU Games dołączyła znakomicie ostatnio prosperująca firma Take-Two.

Pierwszy, oficjalny zwiastun drugiego Homeworlda

Łosiu, 29 kwietnia 2003, 08:49

Kilka lat czekaliśmy by ujrzeć następcę legendarnego Homeworlda choćby na screenach, Sierra i Relic Entertainment spełniły nasze pragnienia w listopadzie ubiegłego roku, i jeszcze pięć kolejnych miesięcy czekaliśmy na to, by zobaczyć drugiego Homeworlda w akcji. W nocy bowiem udostępniono pierwszy oficjalny trailer prezentujący rozgrywkę w grze Homeworld 2, i z całą konsekwencją muszę stwierdzić – nadchodzi nowa jakość w kosmicznych RTS-ach.

Sega na targach E3

ComCo, 29 kwietnia 2003, 08:13

Fani gier z całego świata gorączkowo odmierzają dni dzielące ich od tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo, a tymczasem korporacja Sega postanowiła zdradzić listę tytułów, których prezentacja odbędzie się na jej stoisku ekspozycyjnym w hali w Los Angeles. Oferta firmy skierowana jest głównie do graczy konsolowych, jednak liczba dwudziestu nowych produkcji z pewnością budzi uznanie...