Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 kwietnia 2003

Blizzard Entertainment uskutecznia krucjatę przeciwko cheaterom

eLKaeR, 2 kwietnia 2003, 15:44

Niemalże od początku funkcjonowania sieci internetowych serwerów Battle.net, umożliwiającej prowadzenie wieloosobowych potyczek przy użyciu wybranych gier marki Blizzard Entertainment, istnieje wśród użytkowników problem oszustw. Wczoraj administratorzy systemu ponownie zdecydowali się na podjęcie radykalnych działań, wymierzonych w osoby stroniące od zasad fair play.

Championship Manager 4 jak Speedy Gonzales

eLKaeR, 2 kwietnia 2003, 15:32

Za sprawą korporacji wydawniczej Eidos Interactive przed sześcioma dniami wystartowała brytyjska dystrybucja czwartej odsłony cyklu Championship Manager. Analitycy z organizacji Chart-Track twierdzą, iż Wyspiarze zakupili dotychczas dokładnie 124.627 oryginalnych egzemplarzy owej pozycji.

Zamieszanie wokół atomowego "Księcia", czyli kod źródłowy i inne atrakcje

eLKaeR, 2 kwietnia 2003, 12:44

Wczoraj w najróżniejszych miejscach globalnej Sieci przewijały się dwa newsy, dotyczące gry Duke Nukem 3D, która po raz pierwszy trafiła na sklepowe półki przed siedmioma laty. Jednakże tylko jedna z opublikowanych wiadomości była prawdziwa.

Zapowiedź: Port Royale

Fajek, 2 kwietnia 2003, 12:18

Port Royale to kolejna, po Patrician II: Quest for Power, strategia pochodząca z niemieckiej firmy Ascaron Software, przenosząca graczy na tereny Karaibów, do czasów największego rozkwitu piractwa, tj. od XVI do XVII wieku. Mówiąc dosłownie, łączy ona cechy Patrician II oraz dawnego przeboju Pirates, przy czym główny nacisk kładzie na przygodę, bitwy morskie i walkę, a nie na handel jak to miało miejsce w Patrician II.

Sentyment do Zimnej Wojny...?

Void, 2 kwietnia 2003, 11:05

Nasi południowi sąsiedzi mają chyba jakiś sentyment do tego okresu z historii najnowszej, który zwiemy ”Czasem Zimnej Wojny”. Wystarczy zauważyć, iż co jakiś czas wydają grę komputerową, której akcja jest umiejscowiona właśnie w tamtych latach lub też bezpośrednio do nich nawiązuje. Z drugiej strony trzeba przyznać, że robią to naprawdę znakomicie i każdy tytuł okazuje się przebojem na światowych rynkach...

Ankieta: Hasło reklamowe nowego ŚGK

Fajek, 2 kwietnia 2003, 10:54

Dziś na głównej stronie naszego wortalu ruszyła ankieta, w której czytelnicy będą wybierali hasło reklamowe dla nowego Świata Gier Komputerowych. Tak więc zapraszamy do głosowania, bo właśnie hasłem, które wybierzecie będzie lansowany nowy ŚGK.

Red Faction 2 w sklepach
Red Faction 2 w sklepach

Łosiu, 2 kwietnia 2003, 10:12

Firma THQ poinformowała, iż gra „Red Faction 2” trafiła do sprzedaży detalicznej w wersjach na konsole Xbox i GC oraz na PC (wersja na konsolę PlayStation 2 została wydana w roku ubiegłym). Naturalnie na razie można ją nabyć tylko w sklepach zachodnich – w naszym kraju gra pojawi się w maju dzięki firmie Licomp Empik Multimedia.

Recenzja: Klaps

Fajek, 2 kwietnia 2003, 10:11

Klaps to gra przygodowa dla najmłodszych, wprowadzająca ich w zaczarowany świat filmu. Akcja gry dzieje się w studiu filmowym, a zadaniem gracza jest dokończenie filmu rysunkowego. Poznając tajniki i tricki filmowe odnajdzie brakujące rekwizyty, dzięki którym dokończy poszczególne sceny, ożywi bohaterów, a na końcu doda muzykę i dialogi.

GMX Media wydawcą Cultures 3
GMX Media wydawcą Cultures 3

Łosiu, 2 kwietnia 2003, 09:42

Stosunkowo młody wydawca, firma GMX Media, który w swoim planie ma już takie tytuły jak Runaway: A Road Adventure, Enigma: Rising Tide czy Cycling Manager 3, zabezpieczył sobie wyłączne prawa do wydana gry przygodowo-strategicznej pt. „Northland” (w istocie jest to Cultures 3) na kontynencie północnoamerykańskim oraz w większości krajów europejskich.

Premiera "złotej edycji" Battlecruiser Millennium

eLKaeR, 2 kwietnia 2003, 08:44

Po blisko dwóch latach od momentu rynkowego debiutu kosmicznej gry strategicznej o nazwie Battlecruiser Millennium, firma DreamCatcher Interactive zdecydowała się wydać specjalną wersję owej pozycji, noszącą podtytuł Gold Edition.

Militarne czasy zrodziły patch v.1.05 dla Command & Conquer: Generals

eLKaeR, 2 kwietnia 2003, 08:08

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami amerykańskiej korporacji wydawniczej Electronic Arts, światło dzienne ujrzała właśnie piąta poprawka systemowa, przeznaczona dla trójwymiarowej strategii czasu rzeczywistego pt. Command & Conquer: Generals.

Juz po 1 kwietnia - czyli co było żartem a co nie

Fajek, 2 kwietnia 2003, 00:05

1 kwietnia właśnie dobiegł końca, tak więc czas na kilka słów wyjaśnień i sprostowań. Wczoraj pojawiły się na naszym serwisie 3 wiadomości będące Prima Aprilisowym żartem. Dodatkowo na naszym Forum Dyskusyjnym pojawiła się osoba, która mocno wzburzyła co poniektórych forumowiczów.