Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 kwietnia 2003

Tydzień Poradników DZIEŃ TRZECI: Praetorians

Sznur, 30 kwietnia 2003, 16:35

Nadszedł kolejny dzień Tygodnia Poradników na Gry-OnLine, w którym tym razem służymy Wam pomocą w ukończeniu strategii czasu rzeczywistego Praetorians, będącej w zasadzie drużynową grą taktyczną ujętą w większej skali. Dzisiejszy poradnik koncentruje się na przedstawieniu podstawowych technik walki, z jakich przyjdzie korzystać na polach bitew, zilustrowanych na przykładzie sześciu wybranych misji.

GTA3 i GTA: Vice City trafią na konsole Xbox oraz GameCube

ComCo, 30 kwietnia 2003, 16:22

Do grona bestsellerowych produkcji ostatnich lat, bez wątpienia możemy zaliczyć Grand Theft Auto 3 oraz Grand Theft Auto: Vice City. W chwili obecnej, rzeczone "symulatory życia prawdziwego gangstera", są dostępne jedynie na komputerach typu PC oraz konsoli PlayStation 2, jednak już za jakiś czas do sklepów powinny trafić wersje dedykowane innym platformom sprzętowym.

Need for Speed: Underground - powiew świeżości w serii NFS

Fajek, 30 kwietnia 2003, 16:16

Need for Speed: Hot Pursuit 2, czyli ostatnia z odsłon sławnego NFS’a nie zachwyciła zwolenników tej serii. O ile wersja na konsolę PS2 była całkiem dobra, o tyle wersja na PC, Xbox’a i GC budziła mieszane uczucia. Wydawać by się mogło, że EA zrezygnuje z kontynuowania tej serii... nic bardziej mylnego. Przecież nie pozbywa się kury, znoszącej złote jajka... przywitajcie więc Need for Speed: Underground!

Łatamy 3DMark'a 03

Fajek, 30 kwietnia 2003, 14:54

FutureMark, producent 3Dmark03 wypuścił pierwszego „patch’a” do wyżej wspomnianego programu testowego. Łatka posiadam numer Build #320 i można ją pobrać ze strony FutureMark.

Recenzja: I.G.I.2 - Covert Strike

Fajek, 30 kwietnia 2003, 12:25

I.G.I.2: Covert Strike to sequel znanej gry akcji FPS - Project I.G.I. stworzonej przez norweską firmę Interloop Studios. Akcja gry utrzymana jest w podobnym do części pierwszej charakterze.

Epicka przygoda w przyszłości, czyli Advent Rising

eLKaeR, 30 kwietnia 2003, 11:44

Zaawansowany engine graficzny, wykorzystany dotychczas m.in. przez autorów Tom Clancy’s Splinter Cell i Unreal Tournament 2003, zostanie użyty również do generowania oprawy wizualnej w nowej trylogii gier, której pierwsza część otrzymała tytuł Advent Rising.

100 najlepszych gier wszechczasów
100 najlepszych gier wszechczasów

Łosiu, 30 kwietnia 2003, 09:57

Dwa dni temu, 28 kwietnia, jeden z największych i najbardziej znanych zachodnich serwisów internetowych „IGN”, rozpoczął publikację swego zestawienia „100 najlepszych gier wszechczasów”. Przedwczoraj przedstawiono gry sklasyfikowane na pozycjach 100 - 91, wczoraj 90 – 81, dziś zaś pokazanych zostanie kolejnych dziesięć tytułów, miejsca 80 – 71. Grę, która zdaniem redaktorów IGN-u warta jest pozycji „1” poznamy dziewiątego maja.

Space Empires: Starfury już za dwa miesiące
Space Empires: Starfury już za dwa miesiące

eLKaeR, 30 kwietnia 2003, 09:55

Za sprawą korporacji wydawniczej Shrapnel Games wraz z początkiem tegorocznych wakacji na półki zachodnich sklepów trafi kolejna odsłona serii Space Empires, nosząca podtytuł Starfury. Nowe dzieło firmy Malfador Machinations ma być skierowane do entuzjastów futurystycznych strategii turowych.

Silent Hill 3 również na PC
Silent Hill 3 również na PC

Łosiu, 30 kwietnia 2003, 09:45

Kilka tygodni temu miała miejsce polska premiera drugiej części wyśmienitej serii - „Silent Hill” - przygodowych gier akcji zrealizowanych w konwencji horroru. Produkcja ta spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem graczy, i dlatego też tych z was, których ów tytuł przykuł na długie godziny, z pewnością zainteresuje wiadomość, iż trzecia część rzeczonego cyklu ukaże się również na komputerach klasy PC. Przypominam, że dotychczas wydawca, firma Konami, wspomniała jedynie o wersji „Silent Hill 3” na konsolę Sony PlayStation 2.

Wirtualna wersja Siedmiu Samurajów na E3 2003
Wirtualna wersja Siedmiu Samurajów na E3 2003

eLKaeR, 30 kwietnia 2003, 08:32

Dokładnie za dwa tygodnie w godzinach przedpołudniowych korporacja Sammy zorganizuje specjalną konferencję prasową w ramach targów Electronic Entertainment Expo. Przybyli dziennikarze będą mieli okazję ujrzeć w akcji grę wirtualną, bazującą na słynnym przeboju ekranowym z 1954 roku pt. Shichinin no Samurai (Siedmiu Samurajów), wyreżyserowanym przez nieżyjącego już mistrza japońskiej kinematografii – Akirę Kurosawę.

CDV Software a targi E3

ComCo, 30 kwietnia 2003, 07:30

Ogólnoświatowy wydawca, a także producent gier - firma CDV Software - przygotowuje już swoje stoisko na zbliżające się targi Electronic Entertainment Expo (odbędą się w dniach 14-16 maja, w Los Angeles). Wszyscy odwiedzający rzeczoną ekspozycję, będą mogli zapoznać się z siedmioma nowymi produkcjami, których rynkowy debiut powinien mieć miejsce jeszcze przed końcem tego roku.

Harry Potter: Quidditch World Cup w produkcji

ComCo, 30 kwietnia 2003, 07:26

Korporacja Electronic Arts oznajmiła, iż w przygotowaniu znajduje się kolejny tytuł (po „Kamieniu Filozoficznym” i „Komnacie Tajemnic”) z bohaterem serii powieści autorstwa J.K. Rowling, adeptem szkoły magii w Hogwarcie, Harry Potterem, w roli głównej. Tym razem, produkcja nie zostanie bezpośrednio związana z kolejną książką oraz filmem o jego przygodach, ale będzie dotyczyć Quidditcha - magicznego sportu, w którym Harry bierze czynny udział w kolejnych tomach opowieści.