Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 kwietnia 2003

Komunikat Techniczny GRY-OnLine (11/04/2005)

Soulcatcher, 11 kwietnia 2003, 15:51

W związku z modernizacją oprogramowania obsługującego wortal GRY-OnLine, przepraszamy naszych czytelników za wszystkie nieprzewidziane problemy na jakie mogą napotkać w dniu dzisiejszym i jutrzejszym podczas przeglądania naszych stron internetowych.

Microsoft tworzy grę na licencji hokejowej ligi NHL
Microsoft tworzy grę na licencji hokejowej ligi NHL

eLKaeR, 11 kwietnia 2003, 14:55

Dotychczas w dziedzinie wirtualnych symulacji hokeja na lodzie prym wiodły produkty marki Electronic Arts, ale sytuacja ta może niebawem ulec zmianie, ponieważ korporacja Microsoft przygotowuje grę pt. NHL Rivals 2004, dedykowaną platformie Xbox.

Z twarzą pokerzysty lub wytrawnego szachisty
Z twarzą pokerzysty lub wytrawnego szachisty

eLKaeR, 11 kwietnia 2003, 14:05

Za sprawą korporacji wydawniczej Mindscape pod koniec przyszłego miesiąca światło dzienne ujrzą dwie nowe pozycje autorstwa pracowników firmy developerskiej Hexacto. Zapowiedziane produkty noszą nazwy Hard Rock Casino i Kasparov Chessmate.

Zapowiedź: Kreed

Fajek, 11 kwietnia 2003, 13:31

Kreed to kolejny FPS, mający chęć konkurowania z najbardziej znanymi tytułami, takimi jak seria Unreal czy Doom/Quake. Gra być może nie stoi na tak wysokim poziomie technologicznym jak Doom III jednak bez wątpienia może nieco namieszać w świecie tzw. „shooter’ów”.

„Straszna” gra z firmy Microids
„Straszna” gra z firmy Microids

Łosiu, 11 kwietnia 2003, 13:14

Francuski wydawca, firma Microids, który zasłynął w ostatnim czasie dzięki znakomitej grze przygodowej „Syberia”, przedstawił oficjalną zapowiedź gry z gatunku „survival horror” o tytule „Obscure”. Producentem tego tytułu jest zespół Hydravision Entertainment, a ukaże się on pod koniec tego roku na konsolę Sony PlayStation 2 oraz komputery klasy PC.

Sposób na kłopoty posiadaczy Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield

eLKaeR, 11 kwietnia 2003, 12:44

Po blisko trzydziestu dniach od momentu rynkowego debiutu taktycznej gry akcji pt. Tom Clancy’s Rainbow Six 3: Raven Shield korporacja Ubi Soft Entertainment opublikowała pierwszą poprawkę systemową dla owej pozycji.

Recenzja: Dragon’s Lair 3D

Fajek, 11 kwietnia 2003, 12:16

Dragon’s Lair 3D to, następca znanych i niezwykle popularnych gier zręcznościowych Dragon’s Lair 1 i 2. Stary hit powraca z nową, w pełni trójwymiarową grafiką. Ponownie wcielamy się w rolę dobrodusznego rycerza o imieniu Dirk...

Alians EA i nVidia, czyli optymalizowania gier pod kątem konkretnych GPU ciąg dalszy

eLKaeR, 11 kwietnia 2003, 11:55

Koncern software’owy Electronic Arts podpisał właśnie strategiczny układ z korporacją nVidia, traktujący o kooperacji produkcyjno-marketingowej. Najważniejszym efektem owego porozumienia ma być optymalizowanie wszystkich nowych gier PeCetowych autorstwa „Elektroników” pod kątem współpracy z procesorami z rodziny GeForce.

Zachodnioeuropejska cena konsoli Microsoft Xbox spadła o 20%

eLKaeR, 11 kwietnia 2003, 10:44

Od oficjalnej europejskiej premiery platformy Xbox minął już ponad rok i przez ten czas nabywców na Starym Kontynencie znalazło ponad dwa miliony „czarnych pudełek”. Zachęcona takim obrotem sprawy korporacja Microsoft dokonała właśnie trzeciej, w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, obniżki ceny swojej konsoli.

Nowy zwiastun filmu Matrix Reloaded

Łosiu, 11 kwietnia 2003, 10:30

Premiera drugiej części legendarnego filmu Matrix już za miesiąc, tymczasem, nie owijając w bawełnę, zapraszam wszystkich do pobrania i oglądnięcia najnowszego zwiastuna tej wielce oczekiwanej produkcji. Trailer w bardzo dobrej jakości (1000x540 pikseli) zajmuje około 95 megabajtów, w słabszej zaś (320x170 pikseli) jedynie 17 megabajtów i trzeba przyznać - robi ogromne wrażenie. Zapraszam do naszego działu Pliki, gdzie znajdziecie obie wersje rzeczonego filmu. Przypominam też, że gra komputerowa oparta na motywach serii Matrix trafi do sprzedaży równo z premierą filmu, tj. 15 maja.

Poszukiwany specjalista do pracy z engine Doom III!

eLKaeR, 11 kwietnia 2003, 09:32

Chociaż pełna wersja trzeciej odsłony legendarnego cyklu Doom nie ujrzała jeszcze światła dziennego, to firma developerska Human Head Studios kompletuje już zespół fachowców, mających wziąć udział w tworzeniu niezapowiedzianej jeszcze gry, opartej na engine najnowszego produktu ze stajni id Software.

Kolejne gry o konflikcie w Zatoce Perskiej...

Łosiu, 11 kwietnia 2003, 09:23

Amerykańska Operacja wojskowa w Iraku przebiega wyśmienicie, Bagdad został zdobyty, a tymczasem kolejne firmy związane z rozrywką elektroniczną zamierzają wyciągnąć z zaistniałej sytuacji korzyści. Pierwsza w kolejce ustawiła się korporacja Sony i zabezpieczyła sobie prawa do tytułu gry komputerowej „Shock and Awe” (pol. „Szok i Przerażenie”). Z kolei firma Battlefront.com odpowiedzialna m.in. za cykl „Combat Mission” zabezpieczyła sobie tytuł „Operation Iraqi Freedom” (pol. „Operacja Iracka Wolność”).