Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 kwietnia 2003

Tour de France zawita na PlayStation 2
Tour de France zawita na PlayStation 2

ComCo, 9 kwietnia 2003, 16:47

Twórcy z europejskiego oddziału korporacji Konami uznali, że setna rocznica startu największego, kolarskiego wyścigu - Tour de France - to świetna okazja do wydania gry poświęconej takowej rywalizacji. Tak więc, jeszcze w tym roku swój rynkowy debiut powinien mieć tytuł Le Tour de France: Centenary Edition, który cechować będą: arcade'owe ujęcie tematu, niezłe efekty i wiele innych.

Publicystyka: Gry wielokrotnego użytku

Fajek, 9 kwietnia 2003, 16:27

Gry sie zmieniają, widać to na przykładzie coraz to nowszych tytułów. Wystarczy przypomnieć sobie jak wyglądały kilkanaście lat temu i jak wyglądają aktualnie...

Fachowcy rodem z Hollywood w ekipie "Elektroników"

eLKaeR, 9 kwietnia 2003, 12:05

Amerykańska korporacja Electronic Arts podjęła właśnie decyzję o reorganizacji personalnej swojego studia developerskiego, zlokalizowanego w mieście Los Angeles. Software’owy kolos rodem zza Oceanu Atlantyckiego nawiązał współpracę z kilkoma wysokiej klasy specjalistami, wywodzącymi się z przemysłu kinematograficznego i elektroniczno-rozrywkowego.

Recenzja: Neocron

Fajek, 9 kwietnia 2003, 11:36

Neocron to kolejna gra z gatunku MMO, która przedstawia ponury świat przyszłości rodem z cyberpunkowych filmów i książek. Według twórców, Neocron miał być przełomem w grach tego typu... czy tak się stało?

Stały kontakt z Britannią dzięki komórce

eLKaeR, 9 kwietnia 2003, 10:44

Bardzo popularna produkcja typu MMOcRPG, nosząca nazwę Ultima Online, zostanie niebawem dostosowana do możliwości nowoczesnych telefonów komórkowych i udostępniona zainteresowanym użytkownikom, zamieszkującym Kraj Kwitnącej Wiśni.

Udostępniono do pobrania demo Top Gun: Combat Zones
Udostępniono do pobrania demo Top Gun: Combat Zones

Łosiu, 9 kwietnia 2003, 10:39

Firma Titus Software udostępniła dziś w nocy wersję demonstracyjną strzelanki zatytułowanej „Top Gun: Combat Zones” (dostępna w naszym dziale Pliki). Jest to tytuł bazujący na znanym przeboju filmowym z przełomu lat 80/90 z Tomem Cruisem w roli głównej, pt. „Top Gun”. Grę wydano już na konsolach Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i co ciekawe, do dziś nie wspominano o jej PeCetowej wersji - nawet strona oficjalna nadal nie zawiera informacji na ten temat.

"Miejski Terror" - pokłosie Duke Nukem 3D

eLKaeR, 9 kwietnia 2003, 10:05

Na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynęły już pierwsze efekty udostępnienia szerokiej publiczności kodu źródłowego gry z gatunku FPS pt. Duke Nukem 3D. Wśród nich wyróżnia się program o nazwie City Terror Gold Edition.

Enter The Matrix - GOLD
Enter The Matrix - GOLD

Łosiu, 9 kwietnia 2003, 08:33

Jak donosi sklep internetowy EBGames w najnowszym wydaniu swojego newslettera, przygodowa gra akcji pt. „Enter The Matrix” osadzona w realiach znanych z legendarnego filmu „Matrix” została ukończona. Nie określono co prawda do jakiej wersji sprzętowej odnosi się ta informacją, tj. PC, Playstation 2, Xbox, GameCube czy Game Boy Advance, nie mniej jednak nie ma to większego znaczenia, ponieważ światowa premiera rzeczonego tytułu na wszystkich platformach sprzętowych nastąpi równo 15 maja tego roku.

Call of Duty - nowe informacje

ComCo, 9 kwietnia 2003, 08:22

Po wcześniejszej zapowiedzi w magazynie PC Gamer gry „Call of Duty”, firma Activision i zespół Infinity Ward postanowiły oficjalnie zaanonsować ten tytuł i przedstawić kilka szczegółów na jego temat. Jak wiedzieliśmy już wcześniej, akcja gry przeniesie nas na fronty Drugiej Wojny Światowej, zaś gracze wcielą się w postać: brytyjskiego komandosa, amerykańskiego żołnierza z jednostek spadochronowych oraz rosyjskiego piechura, którzy będą walczyć z machiną wojenną nazistów.

Dead or Alive wkroczy na srebrny ekran

ComCo, 9 kwietnia 2003, 07:40

Zachodni serwis internetowy Hollywood Reporter donosi, że firma Impact Pictures rozpoczęła już przygotowania do stworzenia filmu opartego na popularnej, konsolowej bijatyce o nazwie Dead or Alive. Premiera całego projektu została docelowo zaplanowana na jesień przyszłego roku, zaś pierwsze informacje wskazują, że będzie to dosyć ciekawe połączenie "Aniołków Charlie'go" oraz "Wejścia smoka"...