Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2003, 08:22

autor: ComCo

Call of Duty - nowe informacje

Po wcześniejszej zapowiedzi w magazynie PC Gamer gry „Call of Duty”, firma Activision i zespół Infinity Ward postanowiły oficjalnie zaanonsować ten tytuł i przedstawić kilka szczegółów na jego temat. Jak wiedzieliśmy już wcześniej, akcja gry przeniesie nas na fronty Drugiej Wojny Światowej, zaś gracze wcielą się w postać: brytyjskiego komandosa, amerykańskiego żołnierza z jednostek spadochronowych oraz rosyjskiego piechura, którzy będą walczyć z machiną wojenną nazistów.

Po wcześniejszej zapowiedzi w magazynie PC Gamer gry „Call of Duty” (klikajcie tutaj), firma Activision i zespół Infinity Ward postanowiły oficjalnie zaanonsować ten tytuł i przedstawić kilka szczegółów na jego temat. Jak wiedzieliśmy już wcześniej, akcja gry przeniesie nas na fronty Drugiej Wojny Światowej, zaś gracze wcielą się w postacie: brytyjskiego komandosa, amerykańskiego żołnierza z jednostek spadochronowych oraz rosyjskiego piechura, którzy będą walczyć z machiną wojenną nazistów.

Zadania, jakie przyjdzie nam wykonać podczas rozgrywki obejmą zarówno frontalne ataki na pozycje przeciwnika, misje sabotażowe na tyłach frontu, pościgi za pojazdami wroga oraz większe potyczki rozgrywane wyłącznie z udziałem broni pancernej. W tej pierwszoosobowej strzelance nie zabraknie również świetnych efektów audio-wizualnych, opartych na bardzo zmodyfikowanym i udoskonalonym silniku Quake III.

We wszystkich wypowiedziach osób związanych z tym projektem padają zapewnienia o złożoności produkcji, sporym realizmie i wielkiej skali działań lądowych - zobaczymy, jak zrealizowane zostaną te zapowiedzi...

Call of Duty ukaże się na komputery typu PC oraz wszystkie konsole nowej generacji (tj. PlayStation 2, Xbox oraz GameCube). Premiera rzeczonej produkcji została ustalona na koniec tego roku. Przy okazji, zapraszam Was również na oficjalną stronę zespołu Infinity Ward.