Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 kwietnia 2003

Tydzień poradników na GRY-OnLine

Solnica, 25 kwietnia 2003, 22:20

Początek maja, i pojawiająca się w tym okresie szansa na nieco więcej niż zazwyczaj wolnego czasu, to wspaniała okazja na przykład na ... spędzenie go przed monitorem przy grze której nie udało nam się jeszcze skończyć. Wiem, że jest to zajęcie bardzo przyjemne, ale niestety ze względów zdrowotnych niezbyt idealne. Postanowiliśmy więc nieco zadbać o waszą tężyznę fizyczną i w tym celu przygotowaliśmy na nadciągający tydzień „poradnikową” niespodziankę.

Kolejne uaktualnienie Encyklopedii GIER 2003 już dostępne (25/04/03)

Solnica, 25 kwietnia 2003, 21:31

Z naszego serwera FTP możecie od dzisiaj pobrać czwarte uaktualnienie do Encyklopedii GIER 2003, zawierające kolejną, bardzo obszerną porcję nowych i zaktualizowanych materiałów.

LotR: Return of the King zapowiedziany!

Fajek, 25 kwietnia 2003, 17:30

Firma Electronic Arts oficjalnie potwierdziła, iż pracuje w chwili obecnej nad kolejnym tytułem z serii Lord of the Rings pod tytułem Return of the King (Powrót Króla), bazującym na 3 ostatniej części trylogii Tolkiena.

Recenzja: Devastation

Fajek, 25 kwietnia 2003, 16:46

Jak to mamy w zwyczaju, publikujemy pierwszą w polskim Internecie recenzję gry – tym razem jest to Devastation, FPS z aspiracjami taktycznymi.

(We) Will Rock (you) w czerwcu
(We) Will Rock (you) w czerwcu

ComCo, 25 kwietnia 2003, 16:24

Kiedy ostatni raz pisaliśmy o grze Will Rock (zerknijcie tutaj), jej wydawca - korporacja Ubi Soft - przesunęła datę wydania na koniec lata tego roku. Tymczasem, najnowsze doniesienia rzeczonej firmy wskazują, że pełna wersja tej rozbudowanej strzelanki pierwszoosobowej powinna trafić do sklepów jeszcze w czerwcu.

Premiera następcy GeForce FX już w maju?

Fajek, 25 kwietnia 2003, 15:49

Jeśli komuś się wydaję, że wojna pomiędzy ATI i nVidią nieco przycichła jest w błędzie – po wpadce jaką bądź co bądź okazała się premiera układów z serii GeForce FX, nVidia szykuje się do kolejnego uderzania przeciwko firmie ATI i jej układom z rodziny Radeon 9x00. Otóż już w maju, na targach E3 w Los Angeles zostanie najprawdopodobniej pokazany układ NV35 – następca GeForce FX.

Majesty 2 w produkcji!
Majesty 2 w produkcji!

ComCo, 25 kwietnia 2003, 15:39

Rynkowy debiut gry „Majesty: Sovereign of Ardania” - rozbudowanej strategii czasu rzeczywistego - miał miejsce jeszcze w 2000 roku, a całość bardzo szybko zyskała sporą rzeszę wiernych fanów. Tymczasem, odpowiedzialny za oryginał zespół Cyberlore Studios oficjalnie poinformował o rozpoczęciu prac nad sequelem powyższej produkcji.

Zapowiedź: S.T.A.L.K.E.R. - Oblivion Lost

Fajek, 25 kwietnia 2003, 14:47

S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost to gra autorstwa GSC Games, twórców miedzy innymi Codename: Outbreak i serii Cossacks. Zanosi się na to, iż S.T.A.L.K.E.R będzie nie lada konkurencją dla Xenus’a, Chrome’a i wielu innych taktycznych gier akcji.

Vivendi na targach E3

ComCo, 25 kwietnia 2003, 14:17

W chwili obecnej, targi Electronic Entertainment Expo wydają się być najważniejszym tematem całej branży elektroniczno-rozrywkowej. Już w połowie maja, Los Angeles stanie się swoistym centrum świata dla wszystkich graczy, zaś w rzeczonym przedsięwzięciu nie mogło oczywiście zabraknąć korporacji wydawniczej Vivendi Universal, przygotowującej prezentacje kilkunastu naprawdę interesujących tytułów.

Trwa developing Railroad Pioneer. Ze Wschodu na Zachód pognają "żelazne konie"!

eLKaeR, 25 kwietnia 2003, 12:55

Zapowiedziana kilka miesięcy temu gra Railroad Giant: The First Pioneer otrzymała właśnie nową nazwę – Railroad Pioneer. Przy okazji korporacja wydawnicza JoWooD opublikowała szczegółowe informacje, dotyczące owego tytułu.

Wizualne nowości...

Void, 25 kwietnia 2003, 11:23

Oj, obrodziło nam ostatnio w nowe tytuły gier, obrodziło. Nie ma dnia, by jakieś nowe obrazki nie zawitały w galeriach różnych serwisów, by jakaś reklama nie zapowiadała kolejnego, światowego hitu. Nie wiem, czy to zbliżające się Targi E3 wywołują taką nerwowość i chęć pochwalenia się własnymi dokonaniami u wydawców, czy może jest jakaś inna przyczyna...

Top 10 gier w US (25/04/03)

Łosiu, 25 kwietnia 2003, 10:33

Grupa NPD Techworld opublikowała zestawienie najczęściej kupowanych gier PC w Stanach Zjednoczonych, dotyczące tygodnia, który zakończył się 12 kwietnia. „Delta Force Black Hawk Down” nadal utrzymał się na pozycji pierwszej, jednakże tuż zanim uplasował się dawny lider „The Sims: Unleashed”. Na trzecim miejscu znajduje się „Command & Conquer: Generals”.

E3 2003 - garść prognoz statystycznych

eLKaeR, 25 kwietnia 2003, 10:10

Tegoroczna edycja prestiżowych targów Electronic Entertainment Expo potrwa od 14 do 16 maja na obszarze kompleksu wystawowego Convention Center w kalifornijskim mieście Los Angeles. Prognozy głoszą, iż podczas imprezy zostanie pokazanych ponad 1350 nowych produktów, związanych z branżą elektroniczno-rozrywkową.

Tribes: Vengeance – oficjalna zapowiedź
Tribes: Vengeance – oficjalna zapowiedź

Łosiu, 25 kwietnia 2003, 09:41

Już od pewnego czasu po sieci krążą wiadomości o kolejnej odsłonie serii Tribes, nic więc dziwnego, że dziś, tuż przed rozpoczęciem targów E3 2003, korporacja Vivendi Universal Games przedstawiła oficjalną zapowiedź gry o tytule „Tribes: Vengeance”. Co jednak dziwi, nowy Tribes nie będzie korzystał z silnika użytego w częściach poprzednich lecz zmodyfikowanej i usprawnionej wersji engine Unreala, a głównym celem twórców, zespółu Irrational Games (System Shock 2 i Freedom Force) jest przygotowanie znakomitego trybu rozgrywki jednoosobowej.

„Terminator 3: Rise of the Machines” w produkcji
„Terminator 3: Rise of the Machines” w produkcji

Łosiu, 25 kwietnia 2003, 09:41

W zeszłym roku korporacja Infogrames wykupiła prawa do produkcji gry opartej na kolejnej części słynnej filmowej serii Terminator, lecz dopiero teraz oficjalnie podała, iż gra o tytule „Terminator 3: Rise of the Machines” jest produkowana. Co prawda oświadczenie prasowe wspomina tylko o wersjach rzeczonego tytułu na konsole nowej generacji, jednakże część zachodnich serwisów na podstawie własnych źródeł informuje, iż pojawi się on także na PeCetach.

Legacy of Kain: Defiance, czyli hybryda Blood Omen i Soul Reaver
Legacy of Kain: Defiance, czyli hybryda Blood Omen i Soul Reaver

eLKaeR, 25 kwietnia 2003, 08:55

Popularna saga Legacy of Kain została zapoczątkowana przed blisko siedmioma laty na platformie PlayStation i obecnie składa się z dwóch równoległych serii (Blood Omen i Soul Reaver), liczących sobie po dwie odsłony. Kolejna część głównego cyklu nosi podtytuł Defiance i łączyć ma cechy obu rzeczonych nurtów.

nVidia wspiera grę Breed

eLKaeR, 25 kwietnia 2003, 08:32

Podczas gdy zdecydowana większość PeCetowych entuzjastów taktycznych gier akcji niecierpliwie oczekuje rynkowej premiery pozycji o nazwie Breed, koncern nVidia przyznał owemu tytułowi swój oficjalny znak jakości - „The way it’s meant to be played”.