Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 kwietnia 2003

Konsola GameCube straciła monopol na gry z cyklu Resident Evil

eLKaeR, 4 kwietnia 2003, 15:23

Dzisiejsze wydanie japońskiej gazety Nikkei Business Daily zawiera informacje, dotyczące zweryfikowania przez korporację Capcom kontaktów z koncernem Nintendo w kontekście umowy na wyłączną dostępność wybranych gier na platformie GameCube.

Recenzja: Shadow of Destiny

Fajek, 4 kwietnia 2003, 11:52

Shadow of Destiny to dość niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku gier przygodowych zrealizowany przez programistów z firmy Konami. Pierwotnie został wydany jedynie na konsolę Sony Playstation 2, a dopiero później zadecydowano o przeniesieniu go na komputery klasy PC.

Nawet Mafia nie jest doskonała

eLKaeR, 4 kwietnia 2003, 11:44

Po siedmiu miesiącach od momentu ukazania się na sklepowych półkach gry akcji o nazwie Mafia: The City of Lost Heaven światło dzienne ujrzała pierwsza „łata”, dedykowana owej pozycji.

Nie możesz „prawdziwym”, zostań wirtualnym... Idolem!

Fajek, 4 kwietnia 2003, 10:46

Tak, tak – dobrze widzicie, powstanie gra bazująca na znanym telewizyjnym programie „Idol”. Zadaniem tym zajmie się brytyjska firma Codemasters, która już zdążyła wykupić prawa od producentów (Fremantle Media i 19 Entertainment) amerykańskiej wersji programu.

Tony Hawk's Pro Skater 4 doczeka się premiery na PeCetach i Macintoshach
Tony Hawk's Pro Skater 4 doczeka się premiery na PeCetach i Macintoshach

eLKaeR, 4 kwietnia 2003, 09:55

Czwarta odsłona cyklu Tony Hawk’s Pro Skater zadebiutowała na rynku blisko sześć miesięcy temu i w założeniach miała być dostępna jedynie dla posiadaczy obu wersji konsoli Sony PlayStation, a także platform Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance. Jednak za sprawą firmy wydawniczej Aspyr Media jeszcze w bieżącym roku trafią do sprzedaży porty, dedykowane komputerom PC i Macintosh.

„DieselPower 3D” - nowy moduł dźwiękowy do drugiego Hitmana
„DieselPower 3D” - nowy moduł dźwiękowy do drugiego Hitmana

Łosiu, 4 kwietnia 2003, 09:19

Jeżeli jesteście fanami serii Hitman i do tej pory „męczycie” jej część drugą, pt. „Hitman 2: Silent Assassin” to zwróćcie swą uwagę na specjalny moduł audio „DieselPower 3D” przygotowany przez profesjonalną firmę - AM:3D - zajmującą się technologią dźwięku przestrzennego, w celu zwiększenia waszych doznań związanych z rozgrywką.

Half-Life 2 tylko na kartach graficznych nVidii.... rywalizacja ATI vs. nVidia wkracza w nowy wymiar...

Łosiu, 4 kwietnia 2003, 08:47

Niedawno świat obiegła niespodziewana wiadomość dotycząca produkcji drugiej części kultowej gry akcji „Half-Life”, dziś zaś serwis spong.com donosi o niespotykanej do tej pory umowie dotyczącej tej produkcji. Otóż, według anonimowego informatora związanego z nVidią, firma ta zamierza zawrzeć ekskluzywne porozumienie z Valve Software, na mocy którego „Half-Life 2” będzie tytułem dedykowanym wyłącznie kartom graficznym nVidii.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, czyli potwierdzenie plotek i spekulacji

eLKaeR, 4 kwietnia 2003, 08:32

Niecały tydzień temu w Internecie pojawiły się informacje, jakoby w produkcji znajdowała się trzecia część serii Star Wars Jedi Knight. Dziś owe rewelacje zostały potwierdzone przez korporację LucasArts, która oficjalnie zapowiedziała wydanie rzeczonej pozycji, noszącej podtytuł Jedi Academy, wraz z początkiem tegorocznej jesieni.