Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 kwietnia 2003

KŚG Extra - informacja nt. World War III

Fajek, 17 kwietnia 2003, 17:07

W związku z licznymi pytaniami czytelników, wydawca Komputer SWIAT GRY EXTRA informuje, ze do każdego egzemplarza pisma jest dołączony unikatowy numerek seryjny dla gry World War III. Numer ten umożliwia grę za pośrednictwem Internetu.

Trzy dodatki do Dark Age of Camelot w drodze

Łosiu, 17 kwietnia 2003, 13:46

Dark Age of Camelot to obecnie jeden z najpopularniejszych przedstawicieli gier z gatunku MMOcRPG (pod koniec zeszłego roku ilość sprzedanych egzemplarzy gry przekroczyła 500 tysięcy). Swą popularność zawdzięcza zarówno znakomitemu wykonaniu jak i bardzo dynamicznemu rozwojowi (liczne patche oraz pełnoprawny dodatek Shrouded Isles). Twórcy, firma Mythic Entertainment, nie zamierzają „siąść na laurach” i zapowiedzieli dziś trzy kolejne dodatki do tego tytułu.

Następna odsłona sagi Arc the Lad wyłącznie na PS2
Następna odsłona sagi Arc the Lad wyłącznie na PS2

eLKaeR, 17 kwietnia 2003, 12:55

Popularna seria wirtualnych gier fabularnych o nazwie Arc the Lad zadebiutowała dokładnie osiem lat temu na platformie PlayStation. Najnowsza odsłona cyklu nosi podtytuł Twinlight of the Spirits i współpracować ma wyłącznie z „czarną konsolą” marki Sony.

Demo Breed niemal jak Duke Nukem Forever...

ComCo, 17 kwietnia 2003, 12:47

Dlaczego? Otóż żadnej z powyższych produkcji nie możemy doczekać się już od dłuższego czasu.... Po kilkunastu zmianach daty wydania, firma CDV Software ogłosiła na oficjalnym forum gry Breed, że wersja demonstracyjna rzeczonego tytułu nie ukaże się w połowie kwietnia (jak wcześniej planowano), ale: "najszybciej jak się da"...

Recenzja: Metal Gear Solid 2: Substance

Fajek, 17 kwietnia 2003, 11:43

Dwa lata temu na konsolę PS2 pojawiła się druga cześć sławnego już MGS’a. Początkowo wydawało się, że sequel nie zostanie wydany na PC, jednak Konami na szczeście dla wszystkich graczy podjęło decyzję o przeniesienu MGS2 na komputery osobiste. Oto przedstawiamy pierwsza recenzję Metal Gear Solid 2: Substance.

Błękitny jeż Sonic już siedzi na Palmie wraz z ferajną
Błękitny jeż Sonic już siedzi na Palmie wraz z ferajną

eLKaeR, 17 kwietnia 2003, 11:32

Japoński koncern Sega przez cały dotychczasowy okres swojego istnienia rozkładał produkcję gier wirtualnych na wiele różnorodnych platform sprzętowych. Wśród tych ostatnich pojawiły się również przenośne urządzenia klasy Palm, które doczekały się właśnie portów pięciu wielkich przebojów software’owego giganta rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Update Galactic Civilizations nie dla złodziei

eLKaeR, 17 kwietnia 2003, 10:44

Dnia 25 marca bieżącego roku do amerykańskich sklepów trafiła futurystyczna gra strategiczna o nazwie Galactic Civilizations, natomiast dziś światło dzienne ujrzał patch dla owej pozycji, oznaczony symbolem v.1.02.

Top 10 gier w US (17/04/03)

Łosiu, 17 kwietnia 2003, 10:31

Cotygodniowe zestawienie najpopularniejszych PeCetowych gier Ameryki (tym razem za tydzień 30 marzec – 5 kwiecień) ponownie otwiera piąta odsłona serii Delta Force – „Delta Force: Black Hawk Down”. Zaraz za nią widzimy „Command & Conquer: Generals”, zaś na trzecim miejscu udanie debiutuje „CSI: Crime Scene Investigation” - gra przygodowa oparta na motywach popularnego kryminalnego serialu telewizyjnego o tym samym tytule.

Strategy First na targach E3

ComCo, 17 kwietnia 2003, 10:12

Do grona developerów, którzy planują pojawić się na tegorocznych targach Electronic Entertainment Expo w Los Angeles, dołączyła właśnie firma Strategy First. Na jej stosiku, wszyscy odwiedzający tę imprezę, będą mogli poznać szczegóły dotyczące sześciu, ciekawie zapowiadających się produkcji, a także zagrać w grywalne wersje niektórych tytułów. Wśród nich znajdziemy również dwa, "polskie" akcenty - gry: Chrome oraz Xpand Rally.

Xbox na dużym minusie

Łosiu, 17 kwietnia 2003, 10:09

Kilka dni temu, znany wszystkim gigant z Redmond przedstawił raport finansowy ze swej działalności w trzecim kwartale roku fiskalnego 2003 zakończonym 31 marca. Nie byłoby w tym nic szczególnego, co mogłoby zainteresować graczy, poza jednym małym szczegółem – mianowicie działem firmy noszącym nazwę „Home and Entertainment”, w skład którego wchodzi wszystko to, co związane z konsolą Xbox. Otóż, w raporcie widzimy, że wszystkie działy Microsoftu prosperują prawidłowo (czyt. dobre obroty i zyski), za wyjątkiem właśnie tego jednego, którego wyniki finansowe pogorszyły się, aż o 42% (obroty spadły z 778mln dolarów do 453mln dolarów) w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Szczegółowe informacje na temat „Lords of EverQuest”
Szczegółowe informacje na temat „Lords of EverQuest”

Łosiu, 17 kwietnia 2003, 09:31

Wczoraj wieczorem, po tym jak na specjalnym liczniku umieszczonym na oficjalnej stronie internetowej poświęconej serii gier MMO „EverQuest” pojawiła się cyfra „0”, otwarta została oficjalna witryna internetowa gry zatytułowanej „Lords of EverQuest”. Jak już wcześniej wywnioskowano na podstawie teaser-screena, jest to gra należąca do gatunku strategii rozgrywanych w czasie rzeczywistym z dodatkiem elementów cRPG – przy czym, naturalnie w jej opisie nie mogło to zabraknąć wstawki „next generation of real-time strategy (RTS)” :)

„Wampirzyca” powróci w BloodRayne 2...
„Wampirzyca” powróci w BloodRayne 2...

ComCo, 17 kwietnia 2003, 09:09

Prace nad PeCetową wersją gry BloodRayne nie dobiegły jeszcze końca, a tymczasem firma Terminal Reality, korzystając z zachodniego serwisu Gamejobs.com, rozpoczęła już poszukiwania uzdolnionej osoby na stanowisko głównego grafika w zespole, który pracuje nad sequelem rzeczonej produkcji.