Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 kwietnia 2003

Co zaprezentuje ekipa z firmy Rare na E3 2003?

eLKaeR, 7 kwietnia 2003, 13:05

Tegoroczne targi Electronic Entertainment Expo rozpoczną się za niewiele ponad miesiąc, a zatem wszyscy wystawcy czynią ostatnie przygotowania przed „godziną zero”. Wyjątkiem od reguły nie jest brytyjskie studio Rare, chcące zaprezentować zwiedzającym pięć nowych gier, dedykowanych rozmaitym konsolom.

Zapowiedź: Red Faction 2

Fajek, 7 kwietnia 2003, 12:19

Red Faction 2 to sequel bardzo dobrej gry akcji/FPS z roku 2001, która jako jedna z pierwszych w tym gatunku oferowała bardzo interaktywny świat, gdzie modyfikacji bądź uszkodzeniu czy zniszczeniu mógł ulec niemal każdy element otoczenia, w tym nawet ściany (wykorzystywała silnik „Geo-Mod” Geometric Modification).

Tales of Symphonia - następna pozycja typu jRPG w przygotowaniu

eLKaeR, 7 kwietnia 2003, 12:05

Wśród konsolowych gier fabularnych poczesne miejsce zajmują pozycje, należące do cyklu tzw. „Opowieści”, firmowanego przez japońską korporację Namco. W trakcie developingu znajduje się właśnie kolejny produkt z tej serii, noszący nazwę Tales of Symphonia i przeznaczony dla platformy Nintendo GameCube.

Recenzja: Szymek Czarodziej

Fajek, 7 kwietnia 2003, 11:33

Szymek Czarodziej to typowa gra przygodowa z sympatycznym czarodziejem Simonem w roli głównej, tym razem z nową, trójwymiarową szatą graficzną. Podobnie jak w poprzednich częściach gry wcielamy się w postać młodocianego adepta sztuk magicznych, a naszym zadaniem jest pokrzyżowanie planów złego Sordida planującego przejęcie kontroli nad całym światem.

Klasyka Sierry wiecznie żywa

Łosiu, 7 kwietnia 2003, 10:18

Tytułowe twierdzenie udowadnia firma Tierra Entertainment, która z powodzeniem opracowuje nowe wersje gier z serii King's Quest i Quest for Glory. Już jakiś czas temu mogliśmy zagrać w remake części pierwszej serii King's Quest, a obecnie Tierra wypuściła wersję 2.0 remake’a gry King's Quest 2: Romancing The Throne. Grę wraz z dodatkami dźwiękowymi możecie pobrać z naszego działu Pliki.

Ojcowie braci Mario mocni w Ameryce Północnej

eLKaeR, 7 kwietnia 2003, 09:32

Według ostatnich raportów, przygotowanych różne grupy analityków, japońska korporacja Nintendo bardzo wzmocniła swoją pozycję na rynku północnoamerykańskim.

Armia Amerykańska rozpoczyna operację „Czysta Gra”

Łosiu, 7 kwietnia 2003, 09:02

Popularność zespołowej, sieciowej gry akcji stworzonej przez specjalistów z Armii Amerykańskiej pt. „America's Army: Operations” nie słabnie - niedawno gra doczekała się kolejnej poprawki v.1.6. Podczas już ponad półrocznej bytności na rynku twórcy owego tytułu dostrzegli, podobnie jak wszyscy inni autorzy gier sieciowych, problem osób walczących „inaczej”, czyli chaeterów i by zapobiec stosowaniu nieczystych chwytów podczas rozrywki zwrócili się do firmy Even Balance, Inc. znanej z uznanego oprogramowania anty-cheaterskiego PunkBuster. Na mocy podpisanej niedawno umowy to właśnie PunkBuster będzie pilnował tego, by w „America's Army: Operations” przestrzegano zasad Fair Play.