Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 kwietnia 2003

Platinium pack do GameCube'a

ComCo, 1 kwietnia 2003, 17:07

Korporacja Nintendo, z okazji kolejnej rocznicy pojawienia się konsoli GameCube na rynku europejskim, zaplanowała wypuszczenie specjalnej, limitowanej edycji swojego produktu. Cały zestaw powinien trafić do sklepów na Starym Kontynencie już trzeciego maja i będzie zawierał: srebrną, unikatową konsolę, kontroler oraz długo oczekiwaną grę autorstwa samego Shigeru Miyamoto (twórca takich hitów jak Mario czy Donkey Kong) - The Legend of Zelda: The Wind Waker.

„Dzień przegranej” pojawi się w sklepach

ComCo, 1 kwietnia 2003, 15:37

Counter-Strike przez cały czas zyskuje rzesze nowych wielbicieli, a początkowo chyba nikt nie spodziewał się, że ta modyfikacja gry Half-Life osiągnie komercyjny sukces liczony w milionach sprzedanych egzemplarzy. Pomimo tego, iż tym razem nie uświadczymy żadnych grup anty i terrorystycznych, już niedługo na rynek wkroczy, jako w pełni samodzielny produkt, poprzednio darmowy mod do powyższego tytułu - Day of Defeat.

Unreal II: The Awakening - poradnik

Sznur, 1 kwietnia 2003, 15:31

Chociaż Unreal II: The Awakening z pewnością nie stanie się grą równie kultową jak jej słynna poprzedniczka, to dalej zasługuje na miano doskonałego shooter z interesującą fabułą utrzymaną w konwencji science-fiction. Dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z poradnika do tej gry, szczegółowo opisującego sposób przejścia każdej misji.

Trwa developing SpyHunter 2

eLKaeR, 1 kwietnia 2003, 12:44

Oficjalna premiera PeCetowej edycji trójwymiarowej gry akcji pt. SpyHunter nastąpi najprawdopodobniej za trzy miesiące, a tymczasem developerzy z korporacji Midway Games pracują już nad kontynuacją owego produktu.

Quake IV demo - czyli żart, który się nie udał

Fajek, 1 kwietnia 2003, 12:22

Taaa... Pierwszy Kwietnia, czyli „Prima Aprilis” to niewątpliwie niezwykle zabawny dzień dla wielu osób. Niestety do takowych nie będą mogli go zaliczyć pracownicy firmy Raven Software – producenta m.in. Soldier of Fortune, Jedi Knight II: Jedi Outcast i... Quake’a IV. Otóż właśnie z powodu tego ostatniego kilku pracowników Raven’a może mieć spore problemy...

Recenzja: Pretorianie

Fajek, 1 kwietnia 2003, 10:59

Praetorians to kolejna produkcja hiszpańskiego zespołu Pyro Studios, znanego ze znakomitej serii gier taktyczno-strategicznych Commandos. Gra przenosi nas w czasy Imperium Rzymskiego, a jej rozgrywka skupia się przede wszystkim na walce i oddaniu klimatu wielu kampanii wojennych czasów Legionów Cezara.

Stwórz swój własny strój sportowy i zabłyśnij w towarzystwie!
Stwórz swój własny strój sportowy i zabłyśnij w towarzystwie!

eLKaeR, 1 kwietnia 2003, 10:15

Wielu entuzjastów rozmaitych gier zespołowych z pewnością marzy o posiadaniu trykotu ulubionej drużyny z nadrukowanym własnym nazwiskiem i dowolnym numerem porządkowym. Korporacja Electronic Arts postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców i umożliwiła wszystkim zainteresowanym zaprojektowanie indywidualnego stroju sportowego.

Jak branża gier video zapamięta rok 2002...

Łosiu, 1 kwietnia 2003, 09:37

Przedstawieniem powyższego tematu zajął się szanowany zachodni serwis gamesindustry.biz. Na jego łamach zamieszczono artykuł, w którym rok 2002 scharakteryzowano dziewięcioma kluczowymi hasłami - każde z nich zostało szczegółowo opisane i uzasadnione.

Encyklopedia GIER 2003 Budget Edition już dostępna
Encyklopedia GIER 2003 Budget Edition już dostępna

Solnica, 1 kwietnia 2003, 09:23

Na rynek trafiła kolejna edycja Encyklopedii GIER 2003, tym razem w nieco innej formie niż poprzednie wydania. Nietypowy format pudełka oraz instrukcji a także cechujący się bardzo niskimi kosztami nośnik spowodowały, iż nowa edycja EG2003 otrzymała miano „Budget Edition”.

Tekken Tag Tournament ląduje na PeCetach
Tekken Tag Tournament ląduje na PeCetach

eLKaeR, 1 kwietnia 2003, 09:06

Właśnie została przełamana kolejna bariera technologiczna w dziedzinie emulacji automatów salonowych na komputerach klasy PC, ponieważ udało się zmusić do działania w środowisku Windows wirtualną grę walki pt. Tekken Tag Tournament.

Sony przejmuje Infinium Labs Corporation i jej konsolę „Phantom”

Łosiu, 1 kwietnia 2003, 08:49

Informacje o Phantomie, niesłychanie zaawansowanej konsoli do gier wywołały prawdziwą burzę w branży, choć należy przyznać, że więcej było takich, którzy potraktowali to jako wielki „kant”. Okazuje się jednak, iż Phantom nie jest taką utopią jak można było przypuszczać, ponieważ firma Infinium Labs Corporation, twórca owej maszynki, została wykupiona przez... koncern Sony.

Raven Software potwierdza - Jedi Knight III faktycznie w produkcji
Raven Software potwierdza - Jedi Knight III faktycznie w produkcji

Łosiu, 1 kwietnia 2003, 08:39

Po rewelacjach niemieckiej edycji magazynu Gamestar dotyczących rzekomej produkcji gry Jedi Knight III i związanych z nimi licznymi wątpliwościami graczy (w końcu okolice pierwszego kwietnia to okres bardzo niepewny), przedstawiciel zespołu Raven Software pospieszył wyjaśnić całą sprawę. Okazuje się, iż faktycznie nie jest to żaden dowcip i gra znajduje się w fazie produkcji oraz będzie korzystała ze zmodyfikowanego silnika Quake’a III. Co więcej na oficjalnym forum firmy Lucas Arts przedstawiciel Raven Software zdradza kolejne szczegóły dotyczące gry.

Arx Fatalis trafi na Xbox’a
Arx Fatalis trafi na Xbox’a

ComCo, 1 kwietnia 2003, 07:39

Wczoraj podaliśmy pierwsze szczegóły odnośnie sequela Arx Fatalis, a tymczasem firma DreamCatcher Games poinformowała o zapewnieniu sobie praw do wydania pierwszej części gry w wersji przeznaczonej na konsolę Xbox. Rynkowy debiut rzeczonej produkcji został zaplanowany na koniec tego roku, a całość jest rozbudowaną produkcją role-playing, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.