Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 kwietnia 2003

Operation Flashpoint 2 oficjalnie potwierdzone

Fajek, 16 kwietnia 2003, 16:33

Firma Codemasters potwierdziła dziś oficjalnie, że wyda drugą cześć znakomitej gry wojennej należącej do gatunku „tactical FPS” – Operation Flashpoint 2.

Specyfikacja następcy GeForce FX 5800

Fajek, 16 kwietnia 2003, 15:18

Jeden ze sprzętowych serwisów internetowych przedstawił specyfikację następcy układu GeForce FX 5800/5800 Ultra. Kość ta w chwili obecnej posiada kodową nazwę NV35 a jej premiera zapowiadana jest na koniec roku 2003.

Endless Ages w ofercie Summitsoftu
Endless Ages w ofercie Summitsoftu

ComCo, 16 kwietnia 2003, 14:45

Popularność produkcji z gatunku MMORPG (czyli massively multiplayer online role-playing game) nie maleje... - korporacja Summitsoft poinformowała właśnie, że zajmie się wydaniem najnowszej gry autorstwa zespołu Avaria, o nazwie Endless Ages. Pełna wersja tegoż tytułu ma łączyć w sobie elementy programów, w których akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej (lub trzeciej) osoby oraz rozbudowanego tytułu RPG.

Wadliwe płyty w Click'u

Fajek, 16 kwietnia 2003, 14:38

Redakcja magazynu Click! informuje, że w związku z awarią w tłoczni płyt do sprzedaży trafiła partia CD-ROM-ów z grą GIANTS, które mogą sprawiać problem podczas instalacji.

ŚGK 5/03 w piątek w kioskach, Gothic II motywem przewodnim

Solnica, 16 kwietnia 2003, 13:48

W najbliższy piątek, 18 kwietnia, do kiosków i salonów prasowych na terenie całego kraju trafi kolejny, majowy numer Świata Gier Komputerowych. Kosztować będzie jedynie 5,95 złotych a w środku ponownie znajdziecie wiele ciekawych tekstów na temat gier.

Prisoner of War – koniec problemów z ekranem tytułowym

ComCo, 16 kwietnia 2003, 13:21

Od momentu rynkowego debiutu taktycznej gry akcji (lub, jak kto woli, "skradanki" z elementami przygody) o nazwie Prisoner of War, minęło już kilka miesięcy, a tymczasem firma Codemasters opublikowała w sieci kolejną poprawkę systemową do rzeczonego tytułu.

Recenzja: Gothic II

Fajek, 16 kwietnia 2003, 12:42

Gothic II to sequel jednej z najlepszych gier akcji/cRPG roku 2001. Podobnie jak w części poprzedniej akcja Gothic II toczy się w świecie fantasy Myrtana i kontynuuje fabułę poprzedniczki, tj. wojny pomiędzy Orkami i Ludźmi.

Komputer ŚWIAT GRY EXTRA powraca

Solnica, 16 kwietnia 2003, 12:25

W dniu dzisiejszym do sprzedaży trafił pierwszy po rocznej przerwie numer Komputer ŚWIAT GRY EXTRA. Czwarte w historii pisma Komputer ŚWIAT GRY wydanie specjalne zostało w całości poświęcone tematowi wojennych strategii czasu rzeczywistego.

Counter-Strike + Counter-Strike: Condition Zero + bonusy = Counter-Strike na Xboxa

eLKaeR, 16 kwietnia 2003, 12:05

Ekstremalnie popularny ostatnimi czasy produkt o nazwie Half-Life: Counter-Strike zadebiutował na platformie PC blisko trzy lata temu, a obecnie przygotowywana jest jego konwersja, przeznaczona dla konsoli Microsoft Xbox. Właśnie zostały ujawnione nowe informacje, dotyczące owego portu.

Zapowiedź: Etherlords II

Fajek, 16 kwietnia 2003, 11:53

Etherlords II to druga część interesującej strategii turowej z elementami cRPG – Etherlords, bazującej na takiej sławnej grze jak Heroes of Might & Magic. Akcja gry ponownie przenosi nas do świata fantasy, gdzie do walki stają cztery odmienne nacje.

Advent - pierwsze informacje

Solnica, 16 kwietnia 2003, 11:31

Advent to pierwsza, pełnoprawna gra mającego swą siedzibę w Utah w Stanach Zjednoczonych studia GlymphX. Będzie to wykorzystująca silnik Unreala gra akcji sci-fi w widokiem z perspektywy trzeciej osoby, nad której fabułą pracuje znany i ceniony pisarz science fiction - Orson Scott Card.

P. Diddy / Puff Daddy wkracza na rynek gier wirtualnych
P. Diddy / Puff Daddy wkracza na rynek gier wirtualnych

eLKaeR, 16 kwietnia 2003, 10:44

Jeden z najbardziej znanych wykonawców i producentów muzyki rap, 33-letni Sean „P. Diddy” Combs (znany również pod pseudonimem „Puff Daddy”), zamierza firmować swoim nazwiskiem, powstającą właśnie, wirtualną grę ekonomiczną.

„Crackowania” Xboxa ciąg dalszy, modchipy to już historia

Solnica, 16 kwietnia 2003, 10:34

Do tej pory, chcąc uruchomić na konsoli Xbox nieautoryzowaną kopię oprogramowania, np. system operacyjny Linux, konieczne było zamontowanie w niej tzw. modchipa. W świetle nowych informacji, jakie pojawiły się niedawno w sieci, modchipy dla Xboxa to już jedynie przeszłość, i to nie ze względu na walczący z nimi zaciekle Microsoft, gdyż grupie crackerów udało się znaleźć inny, znacznie łatwiejszy sposób pozwalający ominąć zabezpieczenia.

Sony rezygnuje z nazwy „Shock and Awe”

Łosiu, 16 kwietnia 2003, 09:44

W zeszłym tygodniu korporacja Sony Computer Entertainment Inc. ujawniła, iż już w drugi dzień konfliktu w Zatoce Perskiej, złożyła podanie w amerykańskim urzędzie patentowym o zastrzeżenie nazwy „Shock and Awe” (pol. „Szok i Przerażenie”) jako tytułu jej nadchodzącej gry. Wiadomość ta (a zwłaszcza szybkość z jaką złożono podanie) wzbudziła liczne oskarżenia mediów, o wykorzystywania „okrucieństw” wojny do własnych, komercyjnych celów i pod naciskiem tychże oskarżeń Sony zrezygnowało z wykorzystania nazwy „Shock and Awe” - gra, która miała się tak nazywać ukaże się pod innym tytułem.

Podłącz klawiaturę do swojego Xboxa za darmo!
Podłącz klawiaturę do swojego Xboxa za darmo!

eLKaeR, 16 kwietnia 2003, 08:55

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych wystartowała dystrybucja wirtualnej gry fabularnej pt. Phantasy Star Online Episode I & II w wersji, dedykowanej platformie Microsoft Xbox. Wydawca postarał się o wyjątkową akcję promocyjną, skierowaną do wszystkich zainteresowanych rzeczonym tematem.

Co dalej z Kingdom Under Fire: The Crusaders?

Łosiu, 16 kwietnia 2003, 08:45

Przed blisko dwoma laty (w roku 2001) na świat wydostały się pierwsze nieoficjalne informacje o drugiej części strategii czasu rzeczywistego Kingdom Under Fire. Rok później, w roku 2002, koreańska firma Phantagram Interactive, producent i wydawca tego tytułu, przedstawiła oficjalne dane, jak się wówczas okazało, gry noszącej tytuł „Kingdom Under Fire: The Crusaders” i od tego czasu zapadła cisza..., cisza, którą przerwały dzisiejsze niezbyt dobre wieści dotyczące zarówno gry, jak i jej producenta.

Multiplayer Test „Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory”
Multiplayer Test „Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory”

Łosiu, 16 kwietnia 2003, 08:38

Kilka dni temu, jeden z moich redakcyjnych kolegów informował o kolejnych ideowych zmianach, które firmy Splash Damage i Activision wprowadziły do obecnie darmowej multiplayerowej gry pt. „Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory” (nawiasem mówiąc to już trzecia koncepcja wyglądu tej produkcji). Dziś zaś te same firmy powiadamiają, iż prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie wypuszczony tzw. „multiplayer test” rzeczonego tytułu.

RTS w świecie EverQuest'a ?!

ComCo, 16 kwietnia 2003, 07:30

Wszystkich fanów, którzy chcieli w ostatnim czasie odwiedzić oficjalną stronę gry EverQuest, spotkał (chyba) bardzo miły zawód... Otóż na rzeczonej witrynie pojawił się, skrzętnie odmierzający czas, zegar oraz ciekawy screen, który najprawdopodobniej przedstawia najnowszy produkt firm: Rapid Eye Entertainment oraz Sony Online Entertainment, w akcji...