Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2007, 09:40

autor: Jiker

Gry z konsoli Neo Geo oraz komputera MSX już niedługo w ramach usługi Virtal Console

Japoński oddział firmy Nintendo poinformował, że jeszcze w 2007 roku oferta usługi Virtual Console zostanie rozszerzona o gry, wydawane niegdyś na kolejne urządzenia – NeoGeo oraz MSX.

Japoński oddział firmy Nintendo poinformował, że jeszcze w 2007 roku oferta usługi Virtual Console zostanie rozszerzona o gry, wydawane niegdyś na kolejne urządzenia – NeoGeo oraz MSX.

Gry z konsoli Neo Geo oraz komputera MSX już niedługo w ramach usługi Virtal Console - ilustracja #1

NeoGeo

 

Pierwsze z nich było platformą stworzoną przez firmę SNK – słynnego producenta maszyn arcade. Najbardziej znane gry tejże firmy, powstałe pierwotnie pod system NeoGeo MVC, należą do serii Metal Slug, Fatal Fury, Samurai Showdown oraz King of Fighters. NeoGeo miało być z założenia platformą, dzięki której w domowych warunkach przetestujemy większość z „salonowych” pozycji. Pogrzebała ją jednak cena oraz niedoskonałości hardware’u. Wystarczy wspomnieć, że w okresie zbliżonym do amerykańskiej premiery (1990 rok) NeoGeo kosztowało mniej więcej 650 dolarów, natomiast niektóre gry, zapisywane na kartridżach, osiągały zawrotne ceny w okolicach 250 dolarów za sztukę.

Gry z konsoli Neo Geo oraz komputera MSX już niedługo w ramach usługi Virtal Console - ilustracja #2

Sony MSX 1 – model HitBit-10-P

MSX z kolei, traktowany przez niektórych jako konsola, przez innych jako komputer, trafił do sprzedaży w roku 1983. Najpopularniejszą jego odmianą była jednak tzw. druga generacji MSX (MSX 2), którą można było nabyć od 1986 roku. Najbardziej znaną pozycją wydaną na tenże sprzęt do grania była pierwsza odsłona serii Metal Gear. Posiadacze MSX-a mieli również okazję sprawdzić takie gry, jak Final Fantasy, Contra, Castlevania oraz Dragon Quest. Poszczególne edycje MSX-a były produkowane przez wiele firm – m.in. Sony oraz Philipsa.

Nie wiadomo kiedy dokładnie dojdzie do poszerzenia oferty Virtual Console. Więcej informacji na ten temat ujawnionych zostanie już wkrótce.