Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2011, 07:59

autor: Adrian Werner

Fight Night Champion wkroczył na polski ring

Nadszedł wreszcie dzień, na który od dawna czekali miłośnicy wirtualnego boksu w naszym kraju. Na rodzimych półkach sklepowych zadebiutowała bowiem gra Fight Night Champion.

Nadszedł wreszcie dzień, na który od dawna czekali miłośnicy wirtualnego boksu w naszym kraju. Na rodzimych półkach sklepowych zadebiutowała bowiem gra Fight Night Champion.

Fight Night Champion wkroczył na polski ring - ilustracja #1

Najnowsza odsłona serii dostępna jest w wersjach na Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Wydawcą jest naturalnie polski oddział firmy Electronic Arts. Sugerowana cena detaliczna ustalona została na poziomie 229,99 złotych, choć grę można również nabyć za znacznie mniejszą sumę.

Fight Night Champion to już piąta odsłona popularnego cyklu bokserskiego. Tradycyjnie zawarto w niej wiele nowości oraz ulepszeń. Twórcy zachwalą przede wszystkim nowy tryb dla pojedynczego gracza (tzw. Champion Mode), który koncentruje się na aspekcie fabularnym. Pozwala on na wcielenie się w Andre Bishopa - początkującego boksera wagi średniej. Naszym zadaniem będzie rozegranie jego kariery od żółtodzioba aż po zdobycie pasa mistrzowskiego. Autorem tej opowieści jest Will Rokos, mający na koncie m.in. scenariusz do filmu Monster’s Ball. Stworzona na potrzeby gry historia pełna jest emocjonujących pojedynków, brudnych zagrań, wyczerpujących treningów oraz trudnych negocjacji. Ponadto gracze muszą zadbać o kontakty z mediami.

Fight Night Champion wkroczył na polski ring - ilustracja #2

Oczywiście, twórcy nie zapomnieli o miłośnikach bardziej tradycyjnych trybów. Powróci Legacy Mode, w którym wcielamy się w postać wykreowaną w edytorze lub w jednego z 54 autentycznych bokserów z różnych kategorii wagowych. Niestety, w przeciwieństwie do poprzedniej odsłony cyklu, tym razem zabrakło wśród nich Tomasza Adamka. Na pocieszenie dostajemy możliwość pokierowania takimi gwiazdami tego sportu jak Muhammad Ali, Lennox Lewis, Roy Jones Jr, Mike Tyson, czy bracia Kliczko. Natomiast wśród zawodników debiutujących w cyklu znaleźli się Eric "Butterbean" Esch, Chad Lawson oraz Cristobal Arreola.

Jeśli chodzi o mechanizmy boksowania, to główną nowością jest system Full Spectrum Punch Control, który ułatwia wyprowadzanie zabójczych kombinacji ciosów i podnosi realizm starć. Większość ze zmian wydaje się być udana, co potwierdzają pierwsze recenzje. Obecnie średnia Fight Night Champion na serwisie Metacritic wynosi 85%.

Zainteresowanym grą polecamy zapoznanie się z opublikowaną na naszym serwisie zapowiedzią.