Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 lutego 2007, 17:44

autor: Louvette

ESRB zatrudnia grających rodziców

Kto wie najwięcej na temat gier? Nikt inny jak sami gracze. Niby oczywiste, ale nie dla tych obrońców moralności, którzy odżegnują elektroniczną rozrywkę od czci i wiary, a siebie stawiają na pozycji ostatecznych decydentów. O takich panach i paniach czytacie na naszych łamach dość często. Tym razem jednak czas na wiadomość, która przywraca wiarę w rozsądek „tych na górze”.

Kto wie najwięcej na temat gier? Nikt inny jak sami gracze. Niby oczywiste, ale nie dla tych obrońców moralności, którzy odżegnują elektroniczną rozrywkę od czci i wiary, a siebie stawiają na pozycji ostatecznych decydentów. O takich panach i paniach czytacie na naszych łamach dość często. Tym razem jednak czas na wiadomość, która przywraca wiarę w rozsądek „tych na górze” (przynajmniej niektórych).

Amerykańska organizacja Entertainment Software Rating Board (ESRB), która zajmuje się wyznaczaniem granic wiekowych dla wydawanych w USA gier, ogłosiła nabór na stanowisko „recenzenta treści gier wideo”. Kandydaci powinni mieć doświadczenie w zajmowaniu się dziećmi (najlepiej, żeby sami byli rodzicami), charakteryzować się dobrze rozwiniętymi zdolnościami komunikacyjnymi oraz – oczywiście – interesować grami i posiadać wiedzę na ich temat. Ostatni wymóg dotyczy miejsca zamieszkania. Na nieszczęście dla wielu zainteresowanych, pracę na tym stanowisku będą mieli szansę otrzymać jedynie tatusiowie i mamusie z Nowego Jorku.