Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2008, 10:17

autor: Virion

Ekranizacja Gears of War jednak ujrzy światło dzienne

A jednak się kręci…Tak w skrócie można powiedzieć o filmie, który ma powstać na podstawie jednej z popularniejszych gier ostatnich lat, czyli Gears of War.

A jednak się kręci…Tak w skrócie można powiedzieć o filmie, który ma powstać na podstawie jednej z popularniejszych gier ostatnich lat, czyli Gears of War.

Na ekranach nową produkcję wytwórni New Line Cinema będzie można zobaczyć nie wcześniej niż latem 2010. Na razie o samym filmie nie wiadomo za wiele. Ba, można powiedzieć, że zgoła nic. Równo rok temu New Line Ciemna wykupiła prawa do tworzenia filmu na podstawie hitu Gears of War od Epic Games. Mniej więcej w październiku ubiegłego roku pisaliśmy na Golu, że w związku z dużymi kosztami ekranizacja prawdopodobnie nie powstanie. Choć nawet wtedy nie było to przesądzone.

Tymczasem niedawno zapytany przez serwis Commingsoon.net producent Wyck Godfrey oświadczył, iż film Gears of War po pierwsze ma się dobrze, a po drugie powstaje już scenariusz, w końcu po trzecie i ostatnie zacieśnia się krąg potencjalnych reżyserów filmowych. Co więcej wszystkie szczegóły dotyczące jego produkcji będą znane już na początku przyszłego roku.

Do 2010 jeszcze daleko, mam jednak nadzieje, że oczekiwanie się opłaci i dostaniemy film na przyzwoitym poziomie, a nie kolejny kicz. W każdym razie wielu fanów kina powątpiewa, że na podstawie gry komputerowej można stworzyć dobry film. Po raz kolejny producenci mają szanse to zmienić, a więc do dzieła…

gry