Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2005, 12:29

autor: Elrond

Dziki Zachód z Lawmakerem

Gorączka złota, Indianie, pojedynki rewolwerowców - jednym słowem przygody przez duże "P", o których z wypiekami na twarzy będąc pacholęciem czytałem w wątpliwej jakości merytorycznej dziełach Karola Maya bądź też "patriotycznych" powieściach Longina Jana Okonia czy Alfreda Szklarskiego. I właśnie Dziki Zachód wieku XIX postarają się nam przybliżyć programiści i projektanci Darkroom Studios.

Gorączka złota, Indianie, pojedynki rewolwerowców - jednym słowem przygody przez duże "P", o których z wypiekami na twarzy będąc pacholęciem czytałem w wątpliwej jakości merytorycznej dziełach Karola Maya bądź też "patriotycznych" powieściach Longina Jana Okonia czy Alfreda Szklarskiego. I właśnie Dziki Zachód wieku XIX postarają się nam przybliżyć programiści i projektanci Darkroom Studios w grze Lawmaker.

Gracz wcieli się w postać "Colta Kaufmana", osobnika uwikłanego w wyniszczającą walkę o pieniądze, władzę i zemstę. Po dziesięcioletniej nieobecności w domu, Colt zastaje po powrocie grób zamordowanego ojca, wiadomość o wygnaniu matki i morze chciwości napędzane oszustwami. Starzy przyjaciele stali się nowymi wrogami a słowo "ufać" jest tylko wyblakłym wspomnieniem minionych dni. W mieście każda osoba może okazać się potencjalnym nieprzyjacielem i do nikogo nie można zwrócić się o pomoc. Twoim celem jest zemsta na mordercach ojca ale z każdą godziną ślad zabójcy staje się coraz bardziej niewyraźny - musisz się pospieszyć, w przeciwnym razie ujdzie mu to na sucho.

Podczas rozgrywki będziemy musieli unikać aresztowania, walczyć z przeciwnikami i polować na zabójcę. Cała akcja zostanie przedstawiona w widoku pierwszoosobowym a do eksploracji dostaniemy ogromne (ok. 5 km kwadratowych) połacie Dzikiego Zachodu, gdzie Prawo jest tylko sugestią a prawdziwe rządy sprawuje broń palna. Będziemy mogli także zapisać się w annałach miasta jako najbogatszy człowiek w historii Kaufman - ścigając przestępców, rabując, napadając na banki czy też postępując zgodnie z prawem i kupując ziemię. Otworem stanie przed nami także hazard - na spragnionych rozrywki i wyższego poziomu adrenaliny czeka poker i blackjack. Nikt nie powiedział jednak, iż nasza postać stoi po stronie dobra - jeśli zamarzy się nam wcielenie w postać szwarc-charaktera - nic prostszego - należy jednak zdawać sobie sprawę, że natychmiast wyślą za nami listy gończe a za naszą głowę zostanie wyznaczona nagroda, powiększająca się wraz ze złymi uczynkami naszej postaci.

Lawmaker oferować będzie całkiem sporą ilość misji dla jednego gracza, fotorealistyczne otoczenia, bogatą fabułę oraz wciągającą, szybką akcję i niesamowite efekty środowiskowe, m.in. tornada, burze piaskowe i błyskawice. Zostań legendą Dzikiego Zachodu walcząc u boku jego legendarnych prawodawców bądź też przyłączając się do gangu jako osławiony rewolwerowiec. Więcej informacji o grze znajdziecie na jej oficjalnej stronie.