Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2001, 03:43

autor: Soulcatcher

Dungeon Siege – zaginiona perła

Wiem, wiem co powiecie zapowiada się po wakacjach tak wiele arcyciekawych gier, a ten nam tu z jakimś Dungeon Siege zaczyna wyskakiwać. A może jednak warto przyjrzeć się bliżej tej mieszance cRPG i strategii.

Wiem, wiem co powiecie zapowiada się po wakacjach tak wiele arcyciekawych gier, a ten nam tu z jakimś Dungeon Siege zaczyna wyskakiwać. A może jednak warto przyjrzeć się bliżej tej mieszance cRPG i strategii.

Opowieść zaczyna się od Chrisa Taylora którego imieniem sygnowane będzie pudełko DS. I nie przypadkiem tak się stanie bowiem Chris Taylor to nie kto inny tylko twórca genialnej i wielokrotnie nagradzanej choć kontrowersyjnej gry Total Annihilation (1997). On to właśnie razem z Gas Powered Games (nieźli spece od grafiki i programowania) pod skrzydłami wielkiego brata Microsoft Corporation tworzą coś co ma stać się przełomem na rynku Action-cRPG-Strategy. Na dokładkę ścieżka muzyczna zapowiada się naprawdę wspaniale gdyż twórcą jej jest Jeremy Soule, człowiek który na trwałe wpisał się w naszą pamięć doskonałą muzyką do Icewind Dale i Giants: Citizen Kabuto. Ogromny świat gry, dowolność kreowania ośmioosobowej drużyny, fabuła w klimatach fantasy i bardzo szczegółowy opis bohaterów to cechy części cRPG. Statystyczne informacje o jednostkach, waypointy, formacje i sposób kierowania drużyną to cechy odziedziczone po „strategicznym” ojcu Chrisie. Bardzo ładna , bogata trójwymiarowa grafika oraz jak zapewniają twórcy nieprzeciętna grywalność to część Action.

Gdybym miał opisać tą grę jednym zdaniem to powiedziałbym: „DS to Evil Islands na sterydach z pełnym dopałem i zadęciem”

I już myślicie że mnie macie :), że dostałem ten tekst promocyjny od dystrybutora. Bład ! Gry Microsoftu w Polsce rozchodzą się tymi samymi kanałami co MS Windows czy też MS Office, tyle że z adnotacją „O boże gra ! Co oni nam tu znowu przysłali ... Kazek połóż to pudło gdzieś na końcu za monitorami”. Także prawdopodobnie nie zobaczycie jej na okładkach pism (mam nadzieję że się mylę). Więc uwaga gracze ! Dungeon Siege już w listopadzie! Nie przegapcie tego! I przygotujcie sporo kasy bo gra będzie ceniona według standardów wielkiego brata, ale będzie warto – o czym zapewnia was wasz „nie-mogący-się- doczekać” Soulcatcher.