Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2007, 16:50

autor: Vercetti

Do końca marca PS3 wzbogaci się o 380 tytułów

Nie najlepsza sprzedaż konsoli PlayStation 3 nie dziwi zbytnio analityków ze względu na fakt, że dotąd na next-genie Sony zadebiutowało jedynie 110 gier (60 wersjach pudełkowych i 50 dystrybuowanych elektronicznie). Ten stan rzeczy może jednak ulec zmianie, ponieważ Kaz Hirai, prezes Sony Computer Entertainment zapewnił ostatnio, że do końca roku fiskalnego (31 marca 2008) omawiana konsola zostani

Nie najlepsza sprzedaż konsoli PlayStation 3 nie dziwi zbytnio analityków ze względu na fakt, że dotąd na next-genie Sony zadebiutowało jedynie 110 gier (60 w wersjach pudełkowych i 50 dystrybuowanych elektronicznie). Ten stan rzeczy może jednak ulec zmianie, ponieważ Kaz Hirai, prezes Sony Computer Entertainment zapewnił ostatnio, że do końca roku fiskalnego (31 marca 2008) omawiana konsola zostanie zasilona line-upem złożonym z aż 380 produktów.

Do końca marca PS3 wzbogaci się o 380 tytułów - ilustracja #1

Taka właśnie liczba padła w trakcie wywiadu, jakiego Hirai udzielił japońskiemu magazynowi Nikkei Sangyo Shimbun. Prezes SCE dodał jednocześnie, że jego koncern zamierza jeszcze bardziej zaangażować się w rozmaite imprezy dla graczy oraz sklepowe promocje swych dzieł. Niewykluczone jednak, że obietnica ta ograniczy się jedynie do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Spośród 380 pozycji, jakie rzekomo trafią na rynek w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy, 200 rozprowadzanych będzie drogą tradycyjną. Pozostałe 180 znajdzie się natomiast w ofercie usługi PlayStation Network, toteż wielu specjalistów przewiduje, że część z tychże gier stanowić będą odświeżone wersje hitów z pierwszego PSX. Póki co jednak, do zapewnień szefa SCE należy odnosić się z dystansem. Trudno bowiem wyobrazić sobie, aby jego koncern zdołał zagwarantować swojemu next-genowi ponad 40 produktów miesięcznie, skoro dotychczas był w stanie zorganizować zaledwie nieco ponad 100 tytułów.