Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2007, 12:01

autor: Jiker

Czy Microsoft wprowadzi materialne nagrody dla najlepszych łowców achievementów?

Achievementy, czyli wirtualne nagrody w postaci punktów, są bezsprzecznie jednym z najbardziej interesujących elementów wprowadzonych do świadomości graczy przez firmę Microsoft. Niektórzy z nich nie są w stanie wyobrazić sobie rozgrywki bez możliwości otrzymania nagrody. Co jednak powiecie na możliwość wprowadzenia nowego programu nagradzania najlepszych graczy?

Achievementy, czyli wirtualne nagrody w postaci punktów, otrzymywane przez graczy za wykonywanie określonych zadań ujętych w danej grze, są bezsprzecznie jednym z najbardziej interesujących elementów wprowadzonych do świadomości graczy przez firmę Microsoft. Niektórzy z nich nie są nawet w stanie wyobrazić sobie rozgrywki bez możliwości otrzymania nagrody za trud włożony w osiągnięcie określonych celów. Co jednak powiecie na możliwość wprowadzenia nowego programu nagradzania najlepszych graczy? Nagradzania przy pomocy rzeczywistych prezentów?

Taką właśnie plotkę przedstawił w internecie DeaconBlade 360, autor bloga Unscripted 360, Xbox Ambassador oraz reprezentant Microsoft MVP Club, powołując się na pewne dokumenty zdobyte wspólnymi siłami członków wspomnianego klubu. Znajdują się w nich rzekomo informacje dotyczące nowego programu firmy Microsoft, związanego z nagradzaniem określonej liczby graczy za zdobywanie specyficznych achievementów. Uruchomienie akcji miałoby być możliwe dzięki wsparciu sponsorów. Uczestnictwo w programie nie wiązałoby się uiszczaniem jakichkolwiek opłat, konieczna byłaby jedynie rejestracja danego gracza. Jego start miałby nastąpić w przyszłym miesiącu.

Microsoft nie potwierdza rewelacji przedstawionych przez DeaconBlade’a. „Nie mamy nic do powiedzenia w związku z tymi spekulacjami. Jednakże chcemy oznajmić, że Microsoft oraz zespół Xboksa zawsze stara się znaleźć nowe drogi nagradzania naszych lojalnych klientów. Nowymi informacjami na ten temat podzielimy się z wami, kiedy tylko będziemy mogli”.

Trzeba przyznać, że sam pomysł jest naprawdę obiecujący. Nie wiadomo niestety, ile prawdy jest w plotkach przedstawionych przez autora Unscripted 360. Być może wszelkie wątpliwości zostaną rozstrzygnięte już niebawem. Czekamy zatem na dalszy rozwój wypadków.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.