Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2003, 13:19

autor: ComCo

Czy "Kamień Filozoficzny" trafi na konsole nowej generacji?

Zachodnie źródła podają, iż pierwsza część "growej" adaptacji przygód Harry'ego Pottera o nazwie Harry Potter i Kamień Filozoficzny, dostępna do tej pory jedynie w wersjach dedykowanych platformom: PC, GBA, GBC oraz PlayStation, najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu pojawi się na rynku w wydaniach skierowanych do wszystkich użytkowników konsol nowej generacji (tj. Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Nintendo GameCube).

Zachodnie źródła podają, iż pierwsza część „growej” adaptacji przygód Harry'ego Pottera o nazwie Harry Potter i Kamień Filozoficzny, dostępna do tej pory jedynie w wersjach dedykowanych platformom: PC, GBA, GBC oraz PlayStation, najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu pojawi się na rynku w wydaniach skierowanych do wszystkich użytkowników konsol nowej generacji (tj. Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Nintendo GameCube).

Rzeczony krok marketingowy zapewne wymusiła na korporacji Electronic Arts sytuacja panująca aktualnie na rynku: otóż nowy film z Harry'm Potterem w roli głównej nie powinien trafić na srebrny ekran do końca bieżącego roku (odpada więc nowa część serii gier), zaś niedawno ukazał się kolejny tom książki J.K. Rowling, noszący podtytuł „Zakon Feniksa”, który jeszcze przed premierą otrzymał status ogólnoświatowego bestsellera. Wydawca obawia się więc, że w zbyt łatwy sposób może stracić okazję do niezłego zysku, a zaplanowany Quidditch World Cup nie zaspokoi całego „apetytu” fanów na nowe produkcje.

Przygotowaniem konwersji miałby zająć się brytyjski zespół Warthog (autorzy wydanego niedawno Mace Griffin Bounty Hunter), w którego tegorocznych planach znajdują się jeszcze dwie, nieujawnione produkcje. Przy obu dziełach widnieje jednak informacja, że będą to gry oparte o licencje filmowe, zaś nad projektami czuwają korporacje Electronic Arts oraz Warner Bros. Wnioski nasuwają się same...

Powyższa wiadomość nie została jednak skomentowana przez przedstawicieli prasowych wspomnianych firm. Czekamy teraz na oficjalne doniesienia w tej sprawie.

Więcej informacji: http://harrypotter.ea.com/