Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2009, 09:15

autor: Szymon "Hed" Liebert

Croteam pracuje nad Serious Samem 3 i nieujawnioną grą

Studio Croteam pracuje nad kilkoma projektami, w tym nad nowym silnikiem graficznym (Serious Engine 3), nieujawnioną jeszcze produkcją oraz następną, trzecią już odsłoną radosnej strzelanki Serious Sam. Te informacje zaprezentował przedstawiciel dewelopera Roman Ribaric na oficjalnej stronie. Wyjaśnił on również sytuację zapowiedzianego w 2007 roku dzieła, które jednak zostało wstrzymane.

Studio Croteam pracuje nad kilkoma projektami, w tym nad nowym silnikiem graficznym (Serious Engine 3), nieujawnioną jeszcze produkcją oraz następną, trzecią już odsłoną radosnej strzelanki Serious Sam. Te informacje zaprezentował przedstawiciel dewelopera Roman Ribaric na oficjalnej stronie. Wyjaśnił on również sytuację zapowiedzianego w 2007 roku dzieła, które zostało jednak wstrzymane.

Autor napisał, że od czasu wydania Serious Sama II (w 2005 roku) studio Croteam zajmowało się kilkoma rzeczami. Przede wszystkim, w produkcji była trzecia wersja autorskiego silnika graficznego - wkrótce poznamy jego szczegóły. Deweloper rozpoczął niedawno pracę nad dwoma grami. Jedną z nich jest następny Serious Sam. W związku z tym tytułem ponoć niedługo zostanie sfinalizowana umowa wydawnicza.

Co stało się ze wspomnianą strzelanką wojskową tworzoną na zlecenie Gamecock? Według wyjaśnień prace nad tym dziełem zostały wstrzymane jakiś czas temu przez inwestorów i wydawców. Ekipa z Croteam, nie mając w tej materii wiele do powiedzenia, postanowiła więc zająć się z powrotem swoimi własnymi pomysłami. Tym samym przyszłe gry dewelopera nie będą wydawane przez firmę Gamecock.

Croteam pracuje nad Serious Samem 3 i nieujawnioną grą - ilustracja #1

Serious Sam II

Nie poznaliśmy szczegółów drugiej tworzonej przez Croteam gry. Autor zapewnił, że prace nad wszystkimi projektami idą świetnie i wkrótce ekipa będzie mogła pokazać efekty. Sporo jednak trzeba jeszcze zrobić, szczególnie w przypadku Serious Sama, więc na razie nie poznaliśmy żadnej konkretnej daty premiery. Ostatni raz o tej grze donosiliśmy właściwie w 2007 roku, czyli dokładnie 2 lata temu.

Croteam to chorwacki deweloper, który zasłynął właśnie z prześmiewczej i radosnej strzelanki Serious Sam. Autorzy postawili przede wszystkim na bezmyślną rozwałkę, sporą porcję humoru oraz hordy przeciwników. Warto przypomnieć również o epickich bitwach z gigantycznymi bossami, trwających niejednokrotnie po kilkanaście minut. Druga odsłona gry pojawiła się w 2005 roku. Wydał ją Take-Two.