Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2007, 14:45

autor: Sargeras

Gamecock wyda nowego shootera ze stajni Croteam

Portal Shacknews donosi, że niezależny wydawca Gamecock prawdopodobnie już dziś wieczorem oficjalnie ogłosi, iż zajmie się dystrybucją najnowszej gry chorwackiego studia Croteam. Nie będzie to jednak kolejna część serii Serious Sam, lecz zupełnie nowy tytuł.

Portal Shacknews donosi, że niezależny wydawca Gamecock prawdopodobnie jużdziś wieczorem oficjalnie ogłosi, iżzajmie się dystrybucją najnowszej gry chorwackiego studia Croteam. Nie będzie to jednak kolejna część serii Serious Sam, lecz zupełnie nowy tytuł.

Zgodnie z wstępnymi informacjami, jakie pojawiły się wczoraj, będzie to współczesna strzelanka wojenna, oczywiście wyposażona w nowy silnik Serious Engine 3. Nie ma co prawda jeszcze tytułu, ale wiadomo, że głównymi cechami shootera ma być dynamiczna akcja, przy czym jednak - jak to się wyrażono - „trzeba pomyśleć, zanim się strzeli”.

Gamecock wyda nowego shootera ze stajni Croteam - ilustracja #1

 

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy chorwacki developer współpracuje z ludźmi stojącymi za Gamecock. Spotkali się oni już w 2001 roku, kiedy wydawcą gry Serious Sam była firma Gathering the Developers. Jednakże w momencie, gdy firmę przejął koncern Take-Two Interactive, jej założyciele, ceniący sobie bardzo wysoko niezależność, odeszli i utworzyli Gamecock. W ten oto sposób producenci ponownie trafili na tych samych specjalistów od dystrybucji, choć zrzeszonych pod innym szyldem.

Gamecock zamierza wydać strzelankę studia Croteam w 2009 roku na PC oraz bliżej nieokreślone konsole. Trzeba też wyraźnie zaznaczyć, że Croteam prowadzi osobno prace na grą Serious Sam 3.