Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Serious Sam (XBOX)
OkładkaSerious Sam (XBOX)

Serious Sam XBOX

Konsolowa wersja jednej z najbardziej zwariowanych PeCetowych strzelanek. Wcielamy się w postać tytułowego Sama i ruszamy do walki z potężną istotną znaną jako Tah-Um. Gra posiada również rozbudowany multiplayer.

Akcji | FPP | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Serious Sam Premiera XBOX

10listopada2002

producent: Croteam wydawca: Gotham Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Serious Sam

Doom 3

Half-Life 2

Halo: Combat Evolved

Serious Sam to jedna z najsłynniejszych strzelanek wszech czasów. Gra początkowo ukazała się wyłącznie na komputery osobiste, z czasem zaczęto jednak wydawać konwersje na konsole nowej generacji, a nawet na przenośnego Gameboy’a Advance. Omawiana edycja stanowi połączenie dwóch tytułów, które miały już swoją premierę na PC - Serious Sam: The First Encounter oraz Serious Sam: The Second Encounter. Warto również odnotować, iż przebudowano cały moduł odpowiedzialny za sterowanie główną postacią, tak aby grę można było bezproblemowo obsługiwać przy użyciu joypada.

Fabuła gry osadzona została w odległej przyszłości. Ludzkość na przestrzeni wielu tysiącleci zdołała skolonizować spory wycinek wszechświata. W jednym z systemów gwiezdnych nasza cywilizacja natrafiła jednak na ogromne zło pod postacią nieśmiertelnej istoty znanej jako Tah-Um. Ludzkość stanęła w obliczu totalnej anihilacji. Jedynym rozwiązaniem okazało się skorzystanie z potężnego artefaktu o nazwie Time Lock, dzięki któremu można byłoby przenieść jedną osobę w przeszłość, tak aby pokonała ona Tah-Uma. Wspomnianym „ochotnikiem” jest oczywiście główny bohater, czyli Sam „Serious” Stone.

W trakcie zabawy odwiedzamy całą masę ciekawych miejsc, między innymi starożytny Egipt, południową Amerykę, Babilon, czy też średniowieczną Europę. Wersja na Xboxa oferuje w sumie 36 stosunkowo rozbudowanych poziomów osadzonych w pięciu typach lokacji. Właściwa gra została skoncentrowana na totalnej rozwałce z użyciem wielu różnych typów giwer. Jednym z głównych atutów gry są sami przeciwnicy. Sam Stone niejednokrotnie musi radzić sobie z kilkudziesięcioma wrogo nastawionymi do niego stworami. W kilku miejscach gry spotykamy również wyjątkowo potężnych bossów.

Zabawa przebiega w dość liniowy sposób, do celu prowadzi bowiem zawsze wyłącznie jedna ścieżka. Oprawa wizualna gry prezentuje dość wysoki poziom. Rozgrywka ma wyjątkowo dynamiczny przebieg, na uwagę zasługuje również zróżnicowane otoczenie. Akcja może być obserwowana z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Wersja na Xboxa posiada rozbudowany multiplayer. Pojedynki mogą być toczone zarówno na podzielonym ekranie, jak i poprzez połączenie kilku konsol (maksymalnie czterech graczy). Najciekawiej prezentuje się tryb kooperacji, w którym dwaj gracze zaliczają wspomnianą już kampanię.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Serious Sam: 16+

Serious Sam Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (XBOX): link-kabel