Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2009, 18:45

Capcom zapowiada Lost Planet 2

Japońska firma Capcom dotrzymała obietnicy złożonej w minionym tygodniu i oficjalnie zapowiedziała kontynuację arktycznej strzelaniny pod tytułem Lost Planet. Dokonała tego poprzez publikacje pierwszego oficjalnego zwiastuna swojej kolejnej produkcji.

Japońska firma Capcom dotrzymała obietnicy złożonej w minionym tygodniu i oficjalnie zapowiedziała kontynuację arktycznej strzelaniny pod tytułem Lost Planet. Dokonała tego poprzez publikacje pierwszego oficjalnego zwiastuna swojej kolejnej produkcji.

Trailer możecie znaleźć w ofercie Xbox Live Marketplace. Trwa on blisko 9 minut i zawiera wiele scen z aktualnego gameplay’a. Dzięki temu możemy się zapoznać z kilkoma istotnymi nowościami względem części pierwszej. Jedną z nich jest z pewnością większa liczba poziomów rozgrywanych w sceneriach innych niż zimowe. Praktycznie cały zwiastun rozgrywa się bowiem w lokacjach zalanych słońcem – w dżungli bądź też na obszarze innych zalesionych bądź tropikalnych terenów. Trzeba przyznać, że walka w tych warunkach prezentuje się wyjątkowo ciekawie, m.in. z uwagi na fakt, że planeta, na której rozgrywa się akcja ulega destrukcji w miarę kolejnych silnych eksplozji, choć z drugiej strony może jedynie stanowić preludium do czegoś, co znamy z jedynki (retrospekcja?). Kwestia ta wymaga oczywiście wyjaśnienia ze strony twórców, którzy w trakcie zwiastuna kilkukrotnie zabierają głos, opisując swoje najnowsze dzieło.

Dzięki zwiastunowi dowiedzieliśmy się również kilku innych istotnych rzeczy. Wiemy przede wszystkim, że fabuła zostanie osadzona dziesięć lat po wydarzeniach opowiedzianych w jedynce. Twórcy pracują ponadto nad dopracowanie trybu kooperacji dla czterech osób. Nie wiemy, czy zostanie nim także objęty główny wątek fabularny. Na filmie widać kilka drużynowych akcji, lecz nie można być pewnym, czy pochodzą one właśnie z tej opcji rozgrywki. Głównym producentem gry jest Jun Takeuchi, który skończył niedawno pracę nad piątą odsłonę cyklu Resident Evil.

Póki co pewnym jest, że Lost Planet 2 ukaże się w wersji na Xboxa 360. Chwilowo nie dysponujemy oficjalnym potwierdzeniem tego, czy w dewelopingu znajdują się również edycje na PlayStation 3 i PC. Plotki z ubiegłego miesiąca, jakoby w produkcji znajdowały się już DLC do odsłony na Xboxa 360, także nie zostały potwierdzone. Czekamy zatem na kolejne wieści, przypominając, że część pierwsza, wydana w 2007 roku, cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony graczy (z nieoficjalnych danych VGChartz.com wynika, że grę nabyło około 2,5 milionów graczy na całym świecie) i uzyskała wysokie noty w okolicach 80% (Metacritic.com).

Oglądaj zwiastun na łamach serwisu YouTube