Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2009, 19:15

autor: Hed

Alpha Protocol dopiero w październiku

Alpha Protocol, zapowiadany przez firmę SEGA szpiegowski thriller z dużą porcją akcji, zostanie wydany najwcześniej dopiero w październiku. Według wcześniejszych informacji, pochodzących z początku stycznia, dzieło miało ukazać się jeszcze w pierwszym kwartale 2009 roku. Jak na grę o szpiegach przystało powody opóźnienia zostały utajnione. W zamian za to otrzymaliśmy jednak nowy zwiastun.

Alpha Protocol, zapowiadany przez firmę SEGA szpiegowski thriller z dużą porcją akcji, zostanie wydany najwcześniej dopiero w październiku. Według wcześniejszych informacji, pochodzących z początku stycznia, dzieło miało ukazać się jeszcze w pierwszym kwartale 2009 roku. Jak na grę o szpiegach przystało, powody opóźnienia zostały utajnione. W zamian za to otrzymaliśmy jednak nowy zwiastun.

Nie wiemy więc, co wpłynęło na podjęcie decyzji o przesunięciu daty premiery. Warto odnotować, że pomiędzy studiem Obsidian, odpowiedzialnym za ten projekt, a wydawcą jakiś czas temu doszło prawdopodobnie do konfliktu, w sprawie rzekomego anulowania Aliens RPG. Alpha Protol ma się jednak raczej dobrze – dziś możemy podziwiać nowe ujęcia z gry i krótkie przedstawienie najciekawszych cech tego „pierwszego współczesnego szpiegowskiego RPG-a ”. Filmik dostępny jest na jednym z zagranicznych serwisów. Polecamy także dodatkowy materiał i krótki wywiad z jednym z twórców. Opowiada on w nim o zastosowanym systemie chowania się za osłonami podczas walki, broniach oraz możliwości skradania się.

Alpha Protocol dopiero w październiku - ilustracja #1

W grze wcielimy się w tajnego agenta pracującego na zlecenie wywiadu Stanów Zjednoczonych. Przygody Micheala Thortona, pełne dynamicznej akcji i wybuchów, mają być jednak dość nietypowe. Autorzy zapowiadają bowiem bardzo rozbudowane opcje i wątki, występujące zwykle w elektronicznych tytułach RPG. Tego typu podejście do tematu zawdzięczamy naturalnie ukierunkowaniu studia Obsidian Entertainment, które w przeszłości pracowało przy Knights of the Old Republic II i Neverwinter Nights 2.

Twórcy gwarantują, że fabuła ich nowego dzieła będzie bardzo rozbudowana. Otrzymamy też możliwości eksplorowania różnych terenów, rozwijania naszego podopiecznego oraz prowadzenia rozmów z wieloma postaciami. Bohater, początkujący agent, zostanie wplątany w globalną konspirację, w której uczestniczyć będą także amerykańskie organizacje. Oprócz tego w grze pojawią się mini-gierki (np. podczas otwierania zamków w drzwiach), mnóstwo broni oraz gadżetów. Całość przypomina już dziś swoistą szpiegowską wersję dobrze znanego hitu firmy BioWare, czyli Mass Effect.