Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2009, 13:47

autor: Hed

3D Realms żegna fanów. Pracownicy ujawniają fotki z Duke Nukem Forever

Na oficjalnej stronie internetowej 3D Realms pojawiła się bardzo krótka informacja pożegnalna oraz zdjęcie pracowników. Jakiś czas później Joe Siegler, wieloletni webmaster firmy, poinformował, że fotka została zrobiona całkiem niedawno. W sieci pojawiły się również liczne grafiki koncepcyjne oraz obrazki związane z ostatnim dużym projektem studia, czyli tworzonym ponad 12 lat Duke Nukem Forever.

Na oficjalnej stronie internetowej 3D Realms pojawiła się bardzo krótka informacja pożegnalna oraz zdjęcie pracowników. Jakiś czas później Joe Siegler, wieloletni webmaster firmy, poinformował, że fotka została zrobiona całkiem niedawno. W sieci pojawiły się również liczne grafiki koncepcyjne oraz obrazki związane z ostatnim dużym projektem studia, czyli tworzonym ponad 12 lat Duke Nukem Forever.

Joe Siegler napisał, że zdjęcie zostało wykonane tuż przed wycieczką pracowników do kina na najnowszą odsłonę Star Treka. Autor przedstawił wszystkie osoby pojawiające się na fotce i ujawnił jedną z tajnych do tej pory stron 3D Realms, dostępną wcześniej tylko dla wewnętrznej załogi. Przedstawiono na niej dokładnie wszystkich zatrudnionych w firmie ze wskazaniem na pełnione w niej funkcje.

Na łamach wciąż działającego forum webmaster 3D Realms odpowiedział także wczoraj na kilka kwestii i ataków pod adresem firmy. Zauważył on, że dla jej pracowników najważniejszą kwestią jest nie Duke Nukem Forever, ale utrata pracy i stabilizacji życiowej. Siegler poprosił więc fanów o skupianie się na prawdziwych problemach, a nie tylko na grze, która przecież ma tu drugorzędne znaczenie.

3D Realms żegna fanów. Pracownicy ujawniają fotki z Duke Nukem Forever - ilustracja #1

Osoby siedzące od lewej do prawej: Chris Cummings, Randy Forsyth, David Riegel, Pat Jones, Pete Knepley, Jay Brushwood, Dave Ratti, George Broussard, Allen Blum, Chris DeSimone, Brian Hook (różowy krawat), Scott MacLean, Rob "MacGuvyer" Faison, Andrew "Sonic" Kershner, Bryan Turner, Steve Blackburn, pies Kaiser. Osoby stojące od lewej do prawej: Brian Lawson, John Pollard, James Houska, Andrew Baker, Eric Von Rothkirch, Chris Skelton, Gary Buchanan, Kevin Green, Joe Siegler, Rick Huenick, Chris Smith, Ben "Too Happy" Eoff, Trammell "T-ray" Isaac, David Carter, Bryan Brewer, Layne Johnson, Brad Jacobs, John Anderson.

Tymczasem w sieci pojawiło się kilka materiałów graficznych z Duke Nukem Forever. Część z nich zaprezentował na swoim blogu Tramell Ray Isaac, jeden z twórców pracujących nad tytułem. Kolejne fotki opublikował Layne Johnson – prawdopodobnie zostały one jednak zdjęte. Wiele z nich możecie obejrzeć na niektórych serwisach oraz poniżej. Dlaczego właściwie firma nagle została zamknięta?

Jeden z serwisów przedstawił domniemaną historię upadku 3D Realms. Według niej Scott Miller miałby zrezygnować z inwestowania kolejnych pieniędzy w studio i przekazać dowodzenie George’owi Broussardowi. Broussard miałby natomiast odwiedzić kilka firm (np. id oraz Epic) i prosić o 5 milionów dolarów na dokończenie dzieła. Według plotek, Take-Two zaproponowało 30 milionów dolarów za wykupienie marki Duke Nukem, na co jednak nie przystano. Nie wiemy, na ile te domysły są prawdziwe.

Jeśli rzeczywiście taki był rozwój wydarzeń, to może Duke Nukem Forever, nad którym prace zbliżały się podobno ku końcowi, zostanie w jakiś sposób uratowany. Autorzy opisanej powyżej historii sugerują, że firma została zamknięta, ale twórcy tacy jak Broussard będą próbowali dokończyć swoje dzieło. Wciąż czekamy na dalsze komentarze – niestety Twitter George’a Broussarda milczy od kilku dni.

3D Realms żegna fanów. Pracownicy ujawniają fotki z Duke Nukem Forever - ilustracja #2
3D Realms żegna fanów. Pracownicy ujawniają fotki z Duke Nukem Forever - ilustracja #3
3D Realms żegna fanów. Pracownicy ujawniają fotki z Duke Nukem Forever - ilustracja #4
3D Realms żegna fanów. Pracownicy ujawniają fotki z Duke Nukem Forever - ilustracja #5