Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat The Last of Us

Serial The Last of Us - wiemy z ilu odcinków będzie się składał 1. sezon

Iltutmiś, 7 lipca 2021, 11:00

Zapowiadany serial HBO oparty na świetnie przyjętej historii Joela i Ellie nadchodzi. To interesujące wiadomości dla fanów The Last of Us – gry o postapokaliptycznej historii wyprodukowanej przez Naughty Dog.

Powstaje The Last of Us Remake na PS5

Entelarmer, 9 kwietnia 2021, 18:03

The Last of Us może trafić na konsolę PlayStation 5. Tak wynika z doniesień agencji Bloomberg, według której remake, choć oficjalnie nieujawniony, ma już za sobą bogatą historię.

Serial The Last of Us skierowany do produkcji przez HBO

Adrian Werner, 21 listopada 2020, 09:52

Mamy dobre wieści dla fanów marki The Last of Us. Stacja HBO zdecydowała się zamówić pierwszy sezon telewizyjnej adaptacji cyklu.

The Last of Us Remastered wczytuje się szybko dzięki aktualizacji

Aquma, 26 października 2020, 09:00

Studio Naughty Dog opublikowało kolejną aktualizację do gry The Last of Us Remastered. Łatka o numerze 1.11 bardzo wyraźnie skróciła czasy wczytywania.

The Last of Us - serial z szokującym wątkiem wyciętym z gry

Adrian Werner, 12 sierpnia 2020, 11:45

Scenarzysta Craig Mazin opowiedział o planach serialowej adaptacji The Last of Us, którą tworzy dla stacji HBO. Okazuje się, że w telewizyjnej odsłonie marki znajdzie się m.in. szokujący wątek, który początkowo miał pojawić się w grze, ale ostatecznie został porzucony.

Doskonały debiut The Last of Us 2 – top 10 w Polsce

Aquma, 6 lipca 2020, 12:53

W okresie od 17 do 23 czerwca 2020 roku najlepiej sprzedającymi się tytułami w naszym kraju były The Last of Us: Part II, FIFA 20 oraz The Last of Us: Remastered. Dane otrzymaliśmy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR).

The Last of Us trafia na podium – top 10 w Polsce

Aquma, 26 czerwca 2020, 12:56

W kolejnym tygodniu czerwca 2020 roku najlepiej sprzedającymi się produkcjami w naszym kraju były FIFA 20, GTA V oraz The Last of Us: Remastered. Na listę trafiła również gra jRPG Persona 4 Golden. Dane otrzymaliśmy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR).

Najlepsze gry ekskluzywne obecnej generacji konsol wg serwisu Metacritic

Froozyy, 20 czerwca 2020, 14:18

W serwisie Metacritic udostępniono zestawienie najlepszych tytułów ekskluzywnych obecnej generacji konsol. Pozycje w rankingu zostały ustalone według tzw. Metascore'u, czyli średniej ocen dziennikarzy i krytyków z całego świata.

The Last of Us – produkcja serialu ruszy po ukończeniu TLoU2

Adrian Werner, 12 marca 2020, 09:46

Dowiedzieliśmy się, że produkcja telewizyjnej adaptacji marki TLoU ruszy dopiero po zakończeniu prac nad The Last of Us: Part II. Ponadto muzykę do serialu skomponuje twórca ścieżki dźwiękowej gry.

Serial The Last of Us zmierza na HBO; scenarzysta Czarnobyla na pokładzie

Vergil, 5 marca 2020, 19:49

The Last of Us doczeka się serialu, który będzie owocem współpracy firm HBO, Sony Pictures Television oraz PlayStation Productions. Za jego scenariusz mają odpowiadać Neil Druckmann z Naughty Dog i Craig Mazin znany z doskonale przyjętego Czarnobyla.

Zobacz materiały z anulowanego filmu animowanego The Last of Us

Agnieszka Adamus, 24 stycznia 2020, 17:32

Do sieci trafiły materiały pochodzące z animowanej adaptacji The Last of Us. Ta krótkometrażowa produkcja miała stanowić połączenie między obiema grami z cyklu. Sony zdecydowało się jednak porzucić projekt.

Imponujące wyniki sprzedaży The Last of Us i Uncharted 4

Vergil, 14 października 2019, 09:37

W dniu dziesiątych urodzin gry Uncharted 2: Among Thieves poznaliśmy imponujące wyniki sprzedaży innych produkcji studia Naughty Dog. Choć wśród nich prym wiedzie pierwsze The Last of Us, po piętach depcze mu Uncharted 4: A Thief’s End.

Dziś stream tvgry.pl z The Last of Us: Remastered, zapraszamy!

AlexB, 10 października 2019, 12:37

Dziś o 17:00 na kanale TVGRYplus w serwisie YouTube wystartuje stream, podczas którego ogrywane będzie The Last of Us: Remastered, znajdujące się obecnie w ofercie PlayStation Plus. Transmisję poprowadzi Arasz.

The Last of Us Remastered w PlayStation Plus na październik

Vergil, 24 września 2019, 22:52

Firma Sony Interactive Entertainment ujawniła tytuły, które w październiku sprawdzą abonenci PlayStation Plus. Na posiadaczy konsoli PlayStation 4 będą czekać gry The Last of Us: Remastered oraz MLB: The Show 19.

Twórcy Uncharted i The Last of Us o crunchu w Naughty Dog

Serek, 27 lipca 2019, 12:05

Okazuje się, że temat crunchu dotyka nawet najbardziej cenione przez graczy studia deweloperskie. Tak też jest w przypadku Naughty Dog, którego byli i obecni pracownicy podzielili się kilkoma informacjami zza kulis pracy firmy.

Doskonała sprzedaż exclusive'ów Sony (God of War, Uncharted 4)

Adrian Werner, 21 maja 2019, 12:23

Firma Sony podzieliła się wykresami sprzedaży gier God of War, Uncharted 4 i The Last of Us: Remastered. Każdy z tych tytułów poradził sobie na PlayStation 4 znacznie lepiej niż wcześniejsze produkcje z tych marek na PS3.

The Last of Us - sprzedaż przekroczyła 17 mln egzemplarzy

Adrian Werner, 15 czerwca 2018, 09:59

Studio Naughty Dog uczciło piąte urodziny The Last of Us, ogłaszając, że sprzedaż gry przekroczyła 17 milionów egzemplarzy. Jest to wynik łączny, obejmujący pierwszą wersję na PlayStation 3 i remaster na PS4.

The Last of Us: Part II w produkcji (aktualizacja: dodatkowe konkrety)

Adrian Werner, 4 grudnia 2016, 05:19

Podczas imprezy PlayStation Experience największą niespodziankę zostawiono na sam koniec. Galę zamknął bowiem zwiastun zapowiadający The Last of Us: Part II.

Ekranizacja The Last of Us utknęła w produkcyjnym piekle

Gameplay, 17 listopada 2016, 15:16

Nie mamy dobrych wieści w temacie ekranizacji The Last of Us. Jak donosi Sam Raimi, jej produkcja utknęła w martwym punkcie, a problemem jest twórcza rozbieżność między Neilem Druckmannem a Sony Pictures.

Znamy szczegóły aktualizacji dla Uncharted 4 i The Last of Us na PlayStation 4 Pro

Jakub Mirowski, 12 listopada 2016, 10:13

Wiemy już, jak usprawnione zostały dwie gry studia Naughty Dog, Uncharted 4 oraz The Last of Us, na konsoli PlayStation 4 Pro. Obie produkcje mają teraz zdecydowanie wyższą rozdzielczość i wsparcie dla technologii HDR. Niestety, w przypadku drugiej z nich zanotowano pewne problemy z płynnością.

Problemy z ekranizacjami Uncharted i The Last of Us

Arantasar, 6 kwietnia 2016, 14:07

Ekranizacje dwóch gier studia Naughty Dog – Uncharted i The Last of Us - utknęły w martwym punkcie. W przypadku tej pierwszej prace stanęły na etapie pisania scenariusza, za który odpowiada Sony Pictures Entertainment. Z drugim z projektów od ponad półtora roku nie dzieje się nic nowego.

Wieści ze świata (Batman: Arkham Knight, The Last of Us, Skywind) 4/2/2016

Draug, 4 lutego 2016, 14:30

Dziś piszemy m.in. o polskim turnieju w The Last of Us Remastered, kasacji wersji Mac i Linux gry Batman: Arkham Knight oraz prezentacji moda Skywind na kolejnym materiale wideo. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Last of Us 2 – Naughty Dog odniosło się do plotek o sequelu

Luc, 23 września 2015, 10:11

Ogromny sukces The Last of Us niemal gwarantuje, że prędzej czy później ujrzymy także i drugą część. Plotki na ten temat krążą po sieci od dłuższego czasu i Naughty Dog nareszcie je skomentowało.

Wieści ze świata (FIFA 16, Battlefield Hardline, The Last of Us) 21/7/15

luckie, 21 lipca 2015, 14:23

Dziś piszemy m.in. o okładce gry FIFA 16, nowym trybie w Battlefield Hardline oraz ścieżce dźwiękowej z The Last of Us. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dodatek Left Behind do The Last of Us doczeka się samodzielnej wersji

Adrian Werner, 1 maja 2015, 20:21

Studio Naughty Dog i firma Sony ogłosiły, że kończą pracę nad samodzielną wersją Left Behind, czyli fabularnego dodatku do The Last of Us. Produkcja trafi w tym miesiącu na PlayStation 3 i PlayStation 4.

Wieści ze świata (Sniper Elite III: Afrika, The Last of Us, EA Sports Season Ticket) 22/8/14

luckie, 22 sierpnia 2014, 12:43

Dziś piszemy m.in. o nowym DLC do Sniper Elite III: Afrika, darmowych mapach do trybu multiplayer w The Last of Us oraz rychłym końcu przepustki EA Sports Season Ticket. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Last of Us: Remastered nadal nie do pobicia. Top 10 UK (10 - 16 sierpnia)

Przemysław Zamęcki, 18 sierpnia 2014, 12:42

The Last of Us w zremasterowanej edycji trzeci tydzień z rzędu rządzi i dzieli na brytyjskiej liście bestsellerów. Zobacz jak radzą sobie inne, najchętniej kupowane tytuły ubiegłego tygodnia według danych przygotowanych przez organizację ChartTrack.

Triumf Sony i małe sukcesy Nintendo – raport NPD dla USA za lipiec 2014

Draug, 15 sierpnia 2014, 13:49

Firma NPD opublikowała raport o kondycji sprzedaży detalicznej w USA za lipiec 2014 roku. Branża odnotowała wzrost przychodów względem lipca 2013, głównie dzięki dużemu popytowi na konsole ósmej generacji. PlayStation 4 nadal jest najpopularniejszą platformą sprzętową, a nowym liderem wśród gier zostało The Last of Us.

Bezkonkurencyjny The Last of Us: Remastered. Top 10 UK (3 - 9 sierpnia)

Przemysław Zamęcki, 11 sierpnia 2014, 11:57

Zremasterowana wersja przeboju z PlayStation 3, The Last of Us na następczynię japońskiej maszynki jest jak na razie nie do zatrzymania. Zobacz jakie jeszcze tytuły cieszyły się powodzeniem u brytyjskich sprzedawców detalicznych w ubiegłym tygodniu.

Zremasterowany The Last of Us hitem PlayStation 4. Top Empik - Tydzień 31

Przemysław Zamęcki, 5 sierpnia 2014, 15:36

The Last of Us w premierowym tygodniu sprzedaży z miejsca zgarnął pierwsze miejsce na liście PlayStation 4 i zapewne przez jakiś czas wygodnie się tam usadowi. Sprawdź jakie jeszcze gry w ubiegłym tygodniu najchętniej kupowali klienci salonów sieci Empik.

The Last of Us: Remastered zadebiutowało na świecie

Góral, 29 lipca 2014, 09:45

The Last of Us, jedna z najlepszych gier dostępnych na konsoli PlayStation 3, ukazało się w odświeżonej wersji na PlayStation 4. Oprócz "podstawki", tytuł zawiera także dodatek Left Behind oraz oferuje zmiany w oprawie graficznej (1080p w 60 klatkach na sekundę). Oznacza to mniej więcej tyle, że jeżeli ktoś jeszcze nie grał w dzieło studia Naughty Dog, a posiada next-gena firmy Sony, to powinien koniecznie zaopatrzyć się w The Last of Us: Remastered.

The Last of Us – objętość edycji Remastered, sequel i inne wieści

Draug, 22 lipca 2014, 13:30

W ostatnich dniach pojawiło się sporo różnych wieści na temat gry The Last of Us. Dowiedzieliśmy się, że instalacja wersji Remastered na PlayStation 4 pochłonie 50 GB wolnego miejsca, w dniu premiery tej edycji zostanie wypuszczony patch z nowymi funkcjami, a 28 lipca w USA odbędzie się ciekawe wydarzenie dedykowane dziełu studia Naughty Dog. Poruszono też ponownie temat kontynuacji gry.

Wieści ze świata (The Last of Us: Remastered, Gun Monkeys) 17/7/14

Sarge, 17 lipca 2014, 12:50

Dziś piszemy o darmowym rozdawnictwie gry Gun Monkeys, cenzurze w europejskiej wersji The Last of Us: Remastered, czerwcowych wynikach sprzedaży Xboksa One w Stanach Zjednoczonych, a także o premierze Magic 2015: Duels of the Planeswalkers na Steamie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Last of Us sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy

Draug, 16 lipca 2014, 13:00

Javi Andrés, redaktor hiszpańskiego serwisu MeriStation, podzielił się informacją, że gra The Last of Us sprzedała się na całym świecie w 7 milionach egzemplarzy. Biorąc pod uwagę, że mówimy o tytule, który póki co (do momentu debiutu edycji Remastered 29 lipca) dostępny jest tylko na PlayStation 3, mamy do czynienia z niebywałym sukcesem rynkowym.

The Last of Us: Remastered na PlayStation 4 uzyskało złoty status

Sarge, 15 lipca 2014, 13:00

Studio Naughty Dog oficjalnie zakończyło produkcję gry The Last of Us: Remastered na PlayStation 4, dzięki czemu mogła już trafić do tłoczni. Możemy być więc spokojni o zapowiedzianą na 29 lipca premierę tego tytułu.

The Last of Us Remastered – zwiastun z targów E3 i data premiery

Meehow, 10 czerwca 2014, 10:50

W czasie konferencji Sony Computer Entertainment na targach E3 pokazano zwiastun The Last of Us Remastered – portu The Last of Us na konsolę PlayStation 4. Gra dostępna będzie od 29 lipca. Uwaga na spoilery w trailerze!

The Last of Us: Remastered - przenoszenie gry na PS4 to „piekło”

Sarge, 19 maja 2014, 13:00

Neil Druckmann ze studia Naughty Dog określa przenoszenie gry The Last of Us na PlayStation 4 prawdziwym „piekłem”. Twórcy muszą zmagać się z wieloma problemami sprawiającymi, że nie jest to tylko prosty i szybki port.

Digital Dragons Awards 2014 – pełna lista laureatów (m.in. The Last of Us, Call of Juarez: Gunslinger)

qjin, 9 maja 2014, 12:00

Tegoroczna, trzecia edycja festiwalu Digital Dragons w Krakowie trwa w najlepsze. Uczestnicy tej imprezy tylko jeszcze dziś mogą brać udział w panelach dyskusyjnych i prezentacjach polskich i zagranicznych deweloperów gier, ale to nie wszystko, co przygotowali organizatorzy. Nie mogło nie zabraknąć wyróżnień dla najlepszych gier zeszłego roku w wybranych kategoriach. Wśród laureatów są m.in. The Last of Us, Call of Juarez: Gunslinger i State of Decay.

Ujawnienie The Last of Us 2 coraz bliżej (news zaktualizowany)

Adrian Werner, 7 maja 2014, 11:07

W sieci pojawiły się wskazówki sugerujące, że wkrótce zapowiedziana zostanie druga część The Last of Us, czyli jednej z najlepszych gier zeszłego roku.

The Last of Us - dodatek Grounded Bundle ukaże się na początku maja

Góral, 27 kwietnia 2014, 10:41

Studio Naughty Dog poinformowało, że dodatek Grounded Bundle do popularnej gry The Last of Us ukaże się w tygodniu rozpoczynającym się 5 maja, czyli w Europie najprawdopodobniej w środę 7 maja. Rozszerzenie wprowadzi m.in nowy, wymagający poziom trudności, dodatkowe mapy do multiplayera, bronie i nie tylko.

Wieści ze świata (inFamous: Second Son, The Last of Us: Remastered) 17/4/14

Sarge, 17 kwietnia 2014, 13:10

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji gry inFamous: Second Son, dacie premiery The Last of Us: Remastered, plotkach na temat Disney Infinity 2, a także o zarejestrowanym znaku towarowym Screamride. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Last of Us – szczegóły dotyczące ostatniego zestawu DLC

Ender, 16 kwietnia 2014, 21:20

Studio Naughty Dog ujawniło konkretne szczegóły dotyczące zawartości trzeciego i ostatniego zestawu DLC dla gry The Last of Us, zatytułowanego Grounded Bundle. Dodatek wprowadzi nowe mapy, umiejętności oraz bronie dla trybu multiplayer. Gracze będą mogli spróbować również siły w kampanii singleplayer na nowym poziomie trudności, przeznaczonym dla weteranów produkcji.

The Last of Us: Remastered – pierwszy trailer

Ender, 10 kwietnia 2014, 19:03

W sieci pojawił się pierwszy trailer gry The Last of Us w wersji na konsolę PlayStation 4, zawierający krótki fragment gameplayu. Port, który został zapowiedziany oficjalnie w tym tygodniu, pojawi się w sklepach i dystrybucji cyfrowej latem tego roku.

The Last of Us: Remastered na PlayStation 4 oficjalnie potwierdzone

Draug, 10 kwietnia 2014, 12:24

Studio Naughty Dog oficjalnie potwierdziło powstawanie gry The Last of Us w wersji na konsolę PlayStation 4. Nowa edycja, nazwana Remastered, będzie cechowała się poprawioną oprawą graficzną i implementacją wszystkich wydanych dotąd dodatków. Tak jak przewidywano, premiera nastąpi latem 2014 roku.

The Last of Us: Remastered na PlayStation 4 praktycznie pewne

qjin, 9 kwietnia 2014, 13:03

W amerykańskim sklepie Sony Entertainment Network (SEN) pojawił się baner reklamowy pre-ordera The Last of Us w wersji Remastered dedykowanej PlayStation 4. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, gdyż o konwersji gry na konsolę nowej generacji firmy Sony pisaliśmy na łamach naszego serwisu już wielokrotnie. Wszystko wskazuje na to, że jej wydanie można uznać za pewnik. Pytanie tylko: kiedy dojdzie do premiery? Możliwe, że już w czerwcu.

The Last of Us w wersji na PlayStation 4 – hiszpański sklep otwiera pierwsze pre-ordery

Ender, 30 marca 2014, 07:55

Jeden z hiszpańskich sklepów internetowych otworzył zamówienia przedpremierowe na The Last of Us w wersji na PlayStation 4. Według sprzedawcy gra ukaże się w drugiej połowie czerwca. Istnienie portu tytułu zostało ostatnio półoficjalnie potwierdzone przez tureckiego przedstawiciela Sony.

The Last of Us zostanie wydane latem na PlayStation 4

Orbech, 27 marca 2014, 09:23

Pracownik tureckiego oddziału Sony, Sercan Sulun, w rozmowie z dziennikarzami CNN, potwierdził, że zeszłoroczny megahit studia Naughty Dog – The Last of Us, pojawi się na PlayStation 4 tego lata.

The Last of Us wielkim wygranym GDC Awards. Papers, Please najlepszą grą Independent Games Festival

qjin, 20 marca 2014, 13:39

Poznaliśmy wyniki plebiscytów Game Developers Choice Awards oraz Independent Games Festival. Najbardziej zadowoleni mogą być twórcy The Last of Us oraz Papers, Please, ponieważ ich gry zdobyły nagrody w najważniejszych kategoriach.

The Last of Us osiągnęło sprzedaż przekraczającą 6 milionów sztuk

qjin, 15 marca 2014, 11:32

Firma Sony Computer Entertainment poinformowała, że sprzedaż The Last of Us, ubiegłorocznego hitu na PlayStation 3, przekroczyła barierę 6 milionów egzemplarzy. Jest to sukces wart odnotowania, zwłaszcza że gra studia Naughty Dog, autorów m.in. serii Uncharted, została wydana wyłącznie na jedną platformę sprzętową.

The Last of Us – scenariusz filmowej adaptacji będzie oparty na grze

Meehow, 14 marca 2014, 11:29

Dyrektor kreatywny Naughty Dog potwierdza, że filmowa adaptacja The Last of Us – hitu na konsolę PlayStation 3 – będzie oparta o fabułę gry, więc nie bedzie nową opowieścią osadzoną w postapokaliptycznym uniwersum.