Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2022, 13:35

The Last of Us Remake również na PC? Plotka sugeruje rychłą premierę

Według sprawdzonego informatora The Last of Us Remake zadebiutuje również na PC. Ponadto premiera gry ma nastąpić niedługo.

W SKRÓCIE:
  • Według nowego przecieku The Last of Us Remake ma pojawić się także na PC.
  • Gra miałaby zadebiutować 2 września bieżącego roku.

Remake pierwszego The Last of Us jest swoistą tajemnicą poliszynela. Gra nadal nie została ujawniona, lecz każdy o niej mówi. W ostatnim czasie na ten temat wypowiedział się chociażby Jeff Grubb, a wcześniej Tom Henderson.

Teraz w sieci pojawiły się nowe informacje, które mogą wprawić w zdumienie niektórych graczy. The Last of Us Remake może zadebiutować na rynku jeszcze we wrześniu i to nie tylko na PlayStation, ale również PC.

The Last of Us również dla pececiarzy?

The Last of Us Remake również na PC? Plotka sugeruje rychłą premierę - ilustracja #1
Źródło: Twitter | The Snitch

Informacjami na ten temat podzielił się na Twitterze użytkownik posługujący się nickiem The Snitch. W swoim poście jasno zasugerował, że gra ukaże się 2 września bieżącego roku na konsolach oraz pecetach.

Co warte odnotowania, informacja o rychłej premierze produkcji jest spójna z wcześniejszymi przeciekami (w tym ze wspomnianą wypowiedzią Jeffa Grubba, którego można uznać za wiarygodne źródło).

Do tej pory nikt nie sugerował jednak, że tytuł zagości także na PC. W gruncie rzeczy byłoby to jednak zgodne z ostatnimi decyzjami Sony.

Japoński koncern coraz śmielej działa na rynku pecetowym. Wystarczy wspomnieć o debiucie God of War i nadciągającej premierze Uncharted: Legacy of Thieves na blaszakach. Firma zapowiedziała, że w przeciągu kolejnych lat przewiduje radykalny wzrost zysków na rynku PC.

Możliwe więc, że niedługo posiadacze komputerów będą mogli zagrać w kolejnego kultowego exclusive’a Sony. Należy jednak pamiętać, że mowa o plotce. Nadal czekamy na oficjalne ujawnienie remake’a.

Mimo to warto zauważyć, że w ostatnim czasie The Snitch odpowiedzialny był za wiele trafnych przecieków. Informator ujawnił m.in. kompletny line-up ostatniego State of Play. Posiadał także informacje na temat Overdose od Hideo Kojimy oraz daty premiery Final Fantasy XVI.

  1. Naughty Dog – oficjalna strona
E3 2021