Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2022, 10:42

The Last of Us Remake może zadebiutować w tym roku; TLoU2 Director's Cut w planach

Według doniesień informatora niedługo możemy spodziewać się premiery remake’u The Last of Us. W studiu Naughty Dog postępują także prace nad trybem multiplayer oraz wersją Director’s Cut do TLoU2.

W SKRÓCIE:
  • Według informatora, remake The Last of Us na PS5 ma zadebiutować jeszcze w tym roku.
  • W planach ma być również wydanie The Last of Us 2: Director’s Cut.
  • Ponadto prace nad trybem lub spin-offem multiplayer TLoU2 nadal postępują.

Od premiery pierwszego The Last of Us minęło już 9 lat. Gra ta ukazała się pierwotnie jeszcze na PlayStation 3, więc zdawać, by się mogło, że nadszedł dobry czas, by w końcu ją gruntownie odświeżyć. Dzięki wiarygodnym doniesieniom wiemy zaś, że projekt tego rodzaju jest rzeczywiście realizowany. Za niezapowiedziany remake The Last of Us (stworzony z myślą o PS5) odpowiadać ma wewnętrzne studio Sony pod przewodnictwem Michaela Mumbauera.

Informacje o zakulisowych problemach oraz fakt, że na pracę studiów z całego świata nadal wpływa pandemia mogłyby sugerować, że na premierę tytułu jeszcze sporo poczekamy. Inne zdanie ma jednak znany informator Tom Henderson, który ostatnio wypowiedział się na temat gry. Według jego źródeł, remake The Last of Us ma być już niemal ukończony. Jego premiery spodziewać się zaś możemy w drugiej połowie 2022 roku.

Jeśli scenariusz ten jest prawdziwy, to niedługo Sony powinno podzielić się ze światem zapowiedzią wspomnianego tytułu. Nie są to jedyne doniesienia, jakimi podzielił się Henderson. Wspomniał także, że prace nad trybem multiplayer (lub sieciowym spin-offem) do The Last of Us 2 również zmierzają w dobrym kierunku. W planach ma być też wydanie wersji Director’s Cut tego tytułu. Informator nie wie jednak, kiedy doczekamy się ich premiery.

Henderson posunął się za to do pewnych spekulacji. Pomimo braku doniesień na ten temat, zasugerował, że obie produkcje mogą zadebiutować w tym samym okresie, co wspomniany wcześniej remake pierwszej odsłony. Miałoby to wspomóc promocję serialowej ekranizacji gry od HBO oraz pomóc Sony w przypadku ewentualnego przesunięcia premiery God of War Ragnarok.

The Last of Us Remake może zadebiutować w tym roku; TLoU2 Directors Cut w planach - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Należy jednak pamiętać, że wszystkie powyższe informacje to jedynie plotki oraz spekulacje. Powinno się więc traktować je z odpowiednim dystansem.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej