Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2022, 09:46

Rust z 12 mln sprzedanych egzemplarzy. Twórcy mają ambitne plany na 2022 rok

Twórcy Rust ujawnili ciekawe statystyki, w tym liczbę sprzedanych egzemplarzy gry. Opowiedzieli również o planach na 2022 rok.

W SKRÓCIE:
  1. sprzedaż Rust przekroczyła 12 mln egzemplarzy,
  2. sprzedano także ponad 1,1 mln dodatków DLC,
  3. najpopularniejszym rozszerzeniem jest Voice Props Pack,
  4. twórcy planują intensywny rozwój w 2022 r. z comiesięcznymi, dużymi aktualizacjami,
  5. w planach są m.in. nowe monumenty, bronie, obiekty, zwierzęta i pojazdy.

Studio Facepunch podsumowało dotychczasowe dokonania gry Rust, dzięki czemu poznaliśmy sporo interesujących szczegółów na temat wyników tego projektu. Autorzy poinformowali również o planach na pierwszych kilka miesięcy tego roku.

Przede wszystkim ujawniono, że sprzedaż Rust przekroczyła 12,4 mln egzemplarzy. Ponadto gracze zakupili ponad milion dodatków. Wypuszczone w lipcu ubiegłego roku DLC Voice Props Pack jest najlepiej sprzedającym się rozszerzeniem w historii gry.

Rust z 12 mln sprzedanych egzemplarzy. Twórcy mają ambitne plany na 2022 rok - ilustracja #1
Gra wkrótce otrzyma arktyczny monument.

Przez osiem lat od premiery Rust we wczesnym dostępie twórcy zbanowali ponad 400 tysięcy kont. Rekordem aktywności jest 267 211 graczy bawiących się jednocześnie oraz 1,37 mln osób równocześnie oglądających transmisje z gry na Twitchu.

Miniony rok był wyjątkowo owocny dla fanów Rust. Gra otrzymała wiele dodatków i wreszcie trafiła na konsole. Autorzy obiecują, że również w 2022 r. fani nie będą mieli powodów do narzekań.

W tym roku możemy dalej liczyć na comiesięczne aktualizacje, które tradycyjnie będą ukazywały się w pierwszy czwartek każdego miesiąca. Pomiędzy tymi dużymi patchami udostępniane będą mniejsze łatki, poprawiające błędy i wprowadzające świąteczne eventy.

W 2022 roku otrzymamy wiele nowych monumentów, czyli struktur generowanych przez grę (a nie zbudowanych przez graczy), które nie mogą zostać zniszczone. Pierwszy z nich, o arktycznym charakterze, możecie zobaczyć na powyższym obrazku. W planach są także dodatkowe bronie, obiekty, pojazdy, zwierzęta i wydarzenia. Ponadto w lutym ukaże się aktualizacja, która poprawi wiele elementów gry.

  1. Gra Rust w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa gry Rust