Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2022, 09:29

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Produkcja serialu Fallout ruszy w tym roku, Jonathan Nolan wyreżyseruje pierwszy odcinek

Prace nad pierwszym odcinkiem serialu Fallout mają rozpocząć się w tym roku. Poznaliśmy showrunnerów produkcji.

W SKRÓCIE:
  1. W prace nad serialem Fallout zaangażowani zostali Geneva Robertson-Dworet oraz Graham Wagner w roli showrunnerów.
  2. Pierwszy odcinek wyreżyseruje Jonathan Nolan – prace mają rozpocząć się w tym roku.

W tym roku mają rozpocząć się zdjęcia do pierwszego odcinka serialu opartego na serii gier Fallout, którego produkcją zajmuje się Amazon. Dzięki serwisowi Deadline dowiedzieliśmy się również, że reżyserom z Kilter Films (Jonathan Nolan, Lisa Joy) w realizacji tego projektu pomagać będzie dwójka showrunnerów: Geneva Robertson-Dworet oraz Graham Wagner.

Taki duet kierujący produkcją rokuje raczej dobrze, głównie z uwagi na to, że zarówno Robertson-Dworet, jak i Wagner mają na koncie dobrze oceniane produkcje. Należą do nich: nominowana do Złotego Globu Dolina Krzemowa, Portlandia, Captain Marvel oraz Tomb Raider z 2018 roku.

Ponadto produkcję Amazona nadzorują: Todd Howard, producent wykonawczy serii Fallout w Bethesda Game Studios, oraz James Altman, dyrektor wydawniczy z Bethesda Softworks. Warto zaznaczyć, że Howard jest bardzo pozytywnie nastawiony do realizacji serialu, o czym dowiedzieliśmy się podczas sesji Ask Me Anything z okazji dziesięciolecia Skyrima.

Wracając jednak do Fallouta, wielką niewiadomą pozostaje fabuła serialu, co do której możemy spodziewać się jedynie tego, że będzie osadzona z postapokaliptycznym świecie, zniszczonym przez konflikt nuklearny. W sieci próżno także szukać jakichkolwiek informacji na temat obsady serialowej adaptacji Fallouta.