Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 lipca 2020, 20:03

autor: Froozyy

Serial Fallout przygotują twórcy Westworld dla Amazon Prime

Amazon Studios zapowiedziało powstanie serialu telewizyjnego opartego na uniwersum serii gier Fallout. Nad produkcją czuwa duet znany z prac nad Westworldem dla HBO - Jonathan Nolan oraz Lisa Joy. Produkcja trafi na platformę Amazon Prime.

Serial Fallout przygotują twórcy Westworld dla Amazon Prime - ilustracja #1
Fallout doczeka się własnego serialu telewizyjnego.

Studio filmów oraz seriali Amazon właśnie zapowiedziało powstanie telewizyjnej adaptacji popularnej serii gier Fallout. Produkcja trafi na platformę Amazon Prime Video. Za stworzenie tego dzieła odpowiedzialni są Jonathan Nolan oraz Lisa Joy (reprezentując niezależną firmę Kilter Films), którzy jako duet pracowali już razem przy Westworldzie dla HBO. Na więcej szczegółów dotyczących serialu Fallout będziemy musieli jeszcze poczekać.

Na łamach serwisu Deadline twórcy telewizyjnej produkcji w superlatywach wypowiedzieli się na temat postapokaliptycznego cyklu RPG-ów oraz nieco szerzej o samym serialu, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że pracowali przy nim również deweloperzy ze studia Bethesda (w tym Todd Howard) oraz, iż rozmowy dotyczące przeniesienia serii do telewizji trwały już od prawie dekady.

Fallout to jedna z najlepszych serii gier wideo w historii. Każdy odcinek, ukazujący niesamowitą historię, kosztował nas niezliczoną ilość godzin, które mogliśmy przecież spędzić z rodziną. Tak więc jesteśmy niesamowicie podekscytowani mogąc współpracować z Toddem Howardem oraz pozostałymi członkami ekipy z Bethesdy, co pozwoliło na ożywienie tego ogromnego, przewrotnego i nieco zabawnego uniwersum do życia wraz z Amazon Studios.

Dyrektor operacyjny telewizyjnego studia Amazon - Albert Cheng – również nie szczędził pozytywnych słów w stronę serii Fallout oraz osób pracujących nad serialem.

Fallout to światowa marka, która posiada miliony fanów na całym świecie, a także bogatą i głęboką fabułę, która ją napędza. Jonah i Lisa są perfekcyjnymi osobami, aby ożywić tę serię. Jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z Bethesdą przy przeniesieniu Fallouta do telewizji.

Fallout vs Westworld

W 2018 roku firma Bethesda Softworks wytoczyła pozew koncernowi Warner Bros. (twórcom serialu Westworld) oraz studiu deweloperskiemu Behaviour Interactive. Powodem sprzeczki były dwie mobilne produkcje osadzone w uniwersach Fallouta oraz Westworlda, nad którymi pracowali wymienieni wcześniej deweloperzy. Jak się okazało, podczas pracy nad Westworldem bezprawnie wykorzystali oni kod napisany na potrzeby gry Fallout Shelter, co nie spodobało się Bethesdzie. Mobilne Westworld jakiś czas później zniknęło z dystrybucji (najpewniej z powodu wytoczonego pozwu).