Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2021, 11:56

autor: mokosh

Serial Fallout - prace nad ekranizacją gry wciąż trwają

Serial oparty na serii gier Fallout nie został zapomniany. Szef Bethesda Game Studios poinformował o tym, że prace nad ekranizacją wciąż trwają.

Podczas sesji AMA (Ask Me Anything – „zapytaj mnie o wszystko”) z okazji dziesięciolecia Skyrima Todd Howard otrzymał pytanie dotyczące postępu prac nad serialem Fallout. Owa produkcja zapowiedziana została już rok temu, a nadal niewiele o niej słychać, stąd też obawy o jej rozwój. Jednak, jak odpowiedział szef Bethesda Game Studios, prace nad ekranizacją gry wciąż trwają, a on sam jest podekscytowany współpracą z showrunnerami.

Serial Fallout - prace nad ekranizacją gry wciąż trwają - ilustracja #1
Źródło: https://www.reddit.com/r/IAmA/comments/qr1f5c/hi_im_todd_howard_game_director_and_executive/hk3umhx/?context=3

Kiedy Howard wspomniał o producentach adaptacji, społeczność wyraźnie się ożywiła – i nie ma co się temu dziwić. Duet Lisy Joy i Jonathana Nolana odpowiadał za produkcję serialu Westworld (sam Nolan uczestniczył też przy produkcji Mrocznego Rycerza), zatem raczej nie musimy obawiać się o jakość ekranizacji Fallouta. Tym, co jednak może wzbudzać obawy, jest fakt, że nie wiemy nic na temat fabuły czy możliwej daty premiery projektu (która odbędzie się na platformie Amazon Prime Video).

Nie jest to jedyny zawieszony w czasie projekt Bethesdy. Niedawno dowiedzieliśmy się też o planach dotyczących Fallouta 5, który według Howarda jest w bardzo wczesnej fazie przedprodukcji. Zatem zanim ujrzymy cokolwiek nowego (nie licząc może świeżej zawartości w Falloucie 76) w dobrze znanym postapokaliptycznym uniwersum Fallouta, minie trochę czasu.

  1. Oficjalna strona Bethesdy