Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 listopada 2021, 11:45

autor: Ignacy Kruk

Henry Cavill chce bardziej książkowego Geralta w drugim sezonie Wiedźmina

Henry Cavill zdradził, że zamierza uczynić Geralta czymś więcej niż górą mięśni z mieczem. W ostatnim wywiadzie aktor mocno podkreśla kwestię wiernego oddania postaci znanej z książek Andrzeja Sapkowskiego w 2. sezonie wiedźmińskiego serialu.

Przedstawienie Geralta w pierwszym sezonie produkcji Netflixa zdecydowanie stawiało na ogólną małomówność i fizyczną aparycję wiedźmina, co niekoniecznie pokrywało się zawsze z postacią, którą znamy z książek Sapkowskiego.

Jako że sam Henry Cavill, oprócz gier studia CD Projekt Red, jest dużym fanem oryginalnych opowiadań i tzw. sagi zamierza zadbać o to, by Geralt w 2. sezonie serialu bardziej przypominał postać znaną książek. Jak powiedział w wywiadzie dla magazynu Total Film:

W tym sezonie naprawdę chciałem być pewny tego, że przedstawimy książkowego Geralta w dokładniejszy sposób i damy mu okazję, by był bardziej rozmowny. Naciskałem na ten aspekt bardzo stanowczo. Czy to znaczy, że będzie wesoły i gadatliwy? Tego bym nie powiedział, dalej jest Geraltem z Rivii, lecz tym razem będzie sprawiał wrażenie bardziej intelektualnej postaci.

Sądząc po wypowiedzi Cavilla i niedawnych komentarzach showrunnerki Lauren Hissrich, w drugim sezonie zobaczymy zdecydowanie głębszą emocjonalną stronę głównych postaci. Oprócz tego większy nacisk położony ma być na relacje między nimi. Jest to szczególnie ważny aspekt, biorąc pod uwagę fakt, że 2. sezon pokaże pogłębiającą się relację między Geraltem i Ciri, której właściwe przedstawienie stanowi kluczowy element wiedźmińskiej „sagi”.

2. sezon Wiedźmina zadebiutuje 17 grudnia.