Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2021, 12:10

Starfield z pełnym wsparciem dla modów i wyborem zaimków osobowych

Ujawniono kilka nowych konkretów odnośnie projektu Starfield. Dowiedzieliśmy się, że w planach jest pełne wsparcie dla modów oraz kreator postaci, który pozwoli wybierać zaimki osobowe.

W SKRÓCIE
  1. Starfield pozwoli wybrać zaimki osobowe dla naszej postaci,
  2. gra będzie miała pełne wsparcie dla modów,
  3. pokaz rozgrywki ze Starfielda zaplanowano na lato 2022 roku.

Todd Howard, czyli dyrektor kreatywny studia Bethesda, wziął udział w zorganizowanej w serwisie Reddit sesji AMA, podczas której odpowiadał na pytania fanów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy odnośnie projektu Starfield.

Gra ma zaoferować bardziej rozbudowany system kreacji postaci niż to, co oferowały poprzednie gry studia. Gracz będzie mógł wybrać preferowany zaimek osobowy (on, ona lub ono), determinujący, jak postacie niezależne będą się doń zwracały. Nagrania kwestii audio uwzględniały tę opcję.

Skala projektu zapowiada się imponująco. Todd Howard zdradził, że w Starfieldzie jest trzy razy więcej dialogów niż w The Elder Scrolls V: Skyrim.

Ponadto potwierdził, że Starfield zaoferuje pełne wsparcie dla modów. Howard tłumaczy, iż społeczność moderska od 20 lat pomaga rozwijać gry studia Bethesda, i liczy, że podobnie będzie z najnowszą produkcją zespołu. Ma również nadzieję, iż coraz więcej moderów będzie znajdowało zatrudnienie w branży gier.

Oprócz tego Todd Howard obiecał, że latem 2022 roku Starfield zostanie pokazany szerokiej publiczności. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że projekt pojawi się na pokazie firm Microsoft i Bethesda Softworks, który zostanie zorganizowany na tydzień przed przyszłorocznymi targami E3.

Howard podkreślił, że pasją ludzi ze studia są produkcje dla pojedynczego gracza, ale nie żałuje opracowania Fallouta 76. Projekt mocno rozczarował graczy w dniu premiery, ale ostatecznie twórcom udało się go doprowadzić do porządku i obecnie jest to jedna z najpopularniejszych pozycji w dorobku Bethesdy, a doświadczenia uzyskane przy jej tworzeniu będą owocowały w przyszłości.

Przypomnijmy, że Starfield zmierza na pecety oraz Xboksa Series X/S. Premiera ma nastąpić 11 listopada 2022 roku.

  1. Starfield – strona oficjalna