Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2023, 11:17

autor: Adrian Werner

Ellie zagra pierwsze skrzypce w The Last of Us Part 3? Nowe doniesienia nie pozostawiają złudzeń

Zaufani insiderzy podzielili się ciekawymi doniesieniami dotyczącymi The Last of Us 3 oraz The Last of Us: Factions.

Źródło fot. Sony
i

W sieci pojawiły się wiarygodne doniesienia odnośnie do dwóch nadchodzących gier z marki The Last of Us.

The Last of Us 3

Zacznijmy od ważniejszego z tych projektów, czyli od trzeciej części głównej serii.

  1. Według nowych plotek zdjęcia (czyli w tym wypadku sesje motion-capture oraz audio) do The Last of Us 3 mają ruszyć jeszcze w tym roku.
  2. Główną bohaterką ponownie będzie Ellie. Ma ona odegrać co najmniej równie dużą rolę, co w drugiej części serii. Niewykluczone więc, że pokierujemy także inną główną postacią, ale na Ellie przypadnie przynajmniej połowa kampanii.
  3. Źródłem tych doniesień jest ViewerAnon. To insider specjalizujący się w plotkach z branży filmowej, gdzie ma bardzo dobrą renomę. Seria The Last of Us wykorzystuje hollywoodzkich aktorów do sesji motion-capture, więc nie jest specjalnym zaskoczeniem, że do tego leakera dotarły nowiny związane z trzecią częścią serii.

Fakt, że zdjęcia mają ruszyć w tym roku sugeruje, że prace nad grą są już na zaawansowanym etapie.

The Last of Us: Factions

Pojawiły się również świeże doniesienia dotyczące The Last of Us: Factions, czyli multiplayerowego spin-offa popularnej serii studia Naughty Dog.

  1. Inny filmowy insider, DanielRPK, miał dotrzeć do dokumentów castingowych gry. Według nich twórcy szukają pięciu odtwórców głównych ról.
  2. Mają oni zagrać postacie o imionach Lucas, Mason, Val, Ezra oraz Gracis.
  3. Fabuła opowie o tych bohaterach żyjących w wiktoriańskim domu na obrzeżach zniszczonego miasta. Z dokumentów wynika, że budynek kontroluje Val, a Ezra spróbuje to zmienić.

Wszystko to sugeruje, że The Last of Us: Factions będzie bardziej rozbudowaną fabularnie grą niż typowa sieciowa strzelanka.

Najnowszą grą z tej marki jest remake pierwszej części w postaci The Last of Us: Part I, który zadebiutował w zeszłym roku na PS5, a cztery miesiące temu trafił na PC. Wydanie pecetowe okazało się katastrofalne pod względem technicznym, ale do teraz twórcom udało się już naprawić większość problemów. Dobrze widać to na Steamie, gdzie 83% recenzji graczy wystawionych w ostatnich 30 dniach chwali tę grę.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Naughty Dog

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej