Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2019, 12:55

Doskonała sprzedaż exclusive'ów Sony (God of War, Uncharted 4)

Firma Sony podzieliła się wykresami sprzedaży gier God of War, Uncharted 4 i The Last of Us: Remastered. Każdy z tych tytułów poradził sobie na PlayStation 4 znacznie lepiej niż wcześniejsze produkcje z tych marek na PS3.

Najnowsza odsłona przygód Kratosa okazała się wielkim przebojem. - Doskonała sprzedaż exclusive'ów Sony (God of War, Uncharted 4) - wiadomość - 2019-05-21
Najnowsza odsłona przygód Kratosa okazała się wielkim przebojem.

Firma Sony pochwaliła się sprzedażą swoich czołowych marek. Niestety, zrobiła to w formie wykresów zamiast liczb, więc nie poznaliśmy wyników konkretnych gier. To co pokazano wystarczy jednak, aby odnotować wyraźną tendencję zwyżkową w poszczególnych seriach.

Wykresy pokazują, że wydane w zeszłym roku na PlayStation 4 God of War rozeszło się już w ponad dziesięciu milionach egzemplarzy. God of War III na PS3 sporo brakuje do przekroczenia tego progu, a God of War II uzyskało na PS2 wynik poniżej pięciu mln.

Uncharted 4: A Thief's End sprzedało się mniej więcej o połowę lepiej niż Uncharted 3: Drake's Deception. Z kolei The Last of Us: Remastered znalazło na PS4 ponad 10 mln nabywców i tym samym poradziło sobie lepiej niż pierwsza wersja gry na PS3.

Sony pochwaliło się również ciepłym przyjęciem tych gier przez media branżowe. Według serwisu Metacritic zarówno Uncharted 4: A Thief’s End, jak i God of War uzyskały wyższe średnie ocen niż poprzednie odsłony marek wydane na PlayStation 3.

Jim Ryan, który w lutym tego roku został szefem Sony Interactive Entertainment, podkreślił, że firma będzie kontynuowała zwiększanie inwestycji w rozwój własnych zespołów. Obecnie korporacja dysponuje trzynastoma takimi studiami. Ta liczba ma zostać zwiększona, zarówno w sposób organiczny, jak i poprzez przejęcia deweloperów.

  1. Oficjalna strona Sony Interactive Entertainment
  2. Recenzja gry God of War – arcydzieło rzezi tylko na PS4
  3. God Of War - poradnik do gry
  4. Recenzja gry Uncharted 4: Kres złodzieja - najlepszy tytuł ekskluzywny na PS4
  5. Uncharted 4: Kres Złodzieja - poradnik do gry