Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2019, 14:00

autor: Yac

QLOC pracuje nad zniesieniem limitu 30 FPS w Mortal Kombat 11 na PC

Gracze nie są zbyt przychylni pecetowej wersji gry Mortal Kombat 11. Narzekają na brak wsparcia dla monitorów 21:9, a także na limit 30 FPS w wielu sekwencjach rozgrywki. Wcześniej powstał mod znoszący te niedogodności, a teraz deweloperzy ogłosili, że prowadzą oficjalne prace nad ich usunięciem.

QLOC pracuje nad zniesieniem limitu 30 FPS w Mortal Kombat 11 na PC - ilustracja #1
Twórcy Mortal Kombat 11 zapowiadają stworzenie aktualizacji znoszącej ograniczenie liczby klatek w pecetowej wersji gry. Nie odnoszą się jednak do kwesti wsparcia dla monitorów 21:9.

O pracach nad oficjalnym patchem do pecetowej wersji Mortal Kombat 11 poinformował na Reddicie wydawca gry – Warner Bros. Interactive Entertainment – w imieniu studia QLOC. Aktualizacja ma znieść blokadę 30 FPS, która dawała o sobie znać m.in przy wykonywaniu fatalities – brutalnych sekwencji ciosów wieńczących walkę. Ograniczenie to było sensownym rozwiązaniem w przypadku konsol, które mogłyby mieć problemy z płynnym wyświetlaniem dynamicznych ujęć kamery oraz zaawansowanych efektów graficznych. W wersji pecetowej rozwiązanie to nie jest jednak potrzebne. W swoim wpisie twórcy nie odnieśli się natomiast do kwestii wsparcia dla monitorów 21:9, o które również dopominają się komputerowi gracze.

Informacja o planowanym zniesieniu ograniczenia liczby FPS pojawiła się przy okazji udostępnienia ostatniej pecetowej łatki. W patchu deweloperzy m.in. dodali wsparcie dla trybu fotograficznego Ansel (dla posiadaczy kart graficznych firmy Nvidia), wprowadzili możliwość skorzystania z benchmarka przed rozpoczęciem sieciowego pojedynku w Wieżach Czasu, usprawnili walki grupowe i rozdeptali szereg bugów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Należy zaznaczyć, że nadchodząca aktualizacja to nie jedyna forma usprawnienia płynności rozgrywki w Mortal Kombat 11. Pod koniec kwietnia pisaliśmy o modzie stworzonym przez jednego z graczy, który znosi ograniczenie 30 klatek, a także dodaje wsparcie dla wyświetlania obrazu w rozdzielczości Ultrawide.

Co się zaś tyczy owej oficjalnej łatki, więcej szczegółów na jej temat poznamy „wkrótce”. Niemniej jednak fakt jej tworzenia jest dobrą wiadomością dla graczy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11