Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2019, 12:04

autor: Aquma

Mod do Mortal Kombat 11 oferuje 60 klatek animacji w scenach Fatality

Bijatyka Mortal Kombat 11 otrzymała modyfikację, która umożliwia zniesienie limitu 30 klatek animacji w menu oraz cut-scenach, takich jak ataki X-ray czy wykończenia Fatality. Co ciekawe, studio NetherRealm tępi wszelkie wzmianki o tym modzie.

MK11 w stałych 60 klatkach na sekundę. - Mod do Mortal Kombat 11 oferuje 60 klatek animacji w scenach Fatality - wiadomość - 2019-04-29
MK11 w stałych 60 klatkach na sekundę.

W SKRÓCIE:

  1. mod do MK11 pozwala cieszyć się 60 klatkami animacji na sekundę w cut-scenach;
  2. modyfikacja dodaje też wsparcie dla rozdzielczości Ultrawide (format 21:9);
  3. twórcy gry usuwają informacje o modzie ze Steama i banują osoby biorące udział w dyskusji na jego temat.

Pecetowa wersja bijatyki Mortal Kombat 11 doczekała się ciekawej modyfikacji, która umożliwia zniesienie ograniczenia do 30 klatek animacji na ekranach ustawień, w intro oraz animowanych przerywnikach, takich jak sceny Fatality czy niektóre z bardziej widowiskowych ciosów (X-ray). Dodatkowo mod wzbogaca produkcję NetherRealm Studios o wsparcie dla formatu wyświetlania obrazu 21:9 (rozdzielczość Ultrawide).

Ograniczenie do 30 FPS ma pewien sens w przypadku konsol – w związku z dynamicznymi ujęciami kamery oraz bardziej zaawansowanymi efektami, bez tego limitu mogłyby wystąpić problemy z zachowaniem płynności. Na komputerach spełniających rekomendowane wymagania sprzętowe rozwiązanie to jest jednak zupełnie niepotrzebne. Po uruchomieniu gry z modyfikacją, limit klatek animacji zdejmujemy wciskając klawisz F11, zaś F10 aktywuje wsparcie dla „rozdziałki” Ultrawide.

Mod możecie ściągnąć pod tym adresem, a jego instalacja jest niezwykle prosta (wystarczy tylko rozpakować pakiet .zip i otworzyć plik znajdujący się wewnątrz). Twórca przestrzega przy tym, że aplikacja może zostać wykryta przez niektóre programy antywirusowe – jest to podobno związane ze sposobem jej działania (wpływa na procesy gry, gdy są uruchomione). Autor zapewnia, że plik jest bezpieczny, ale warto mimo wszystko mieć tę przestrogę na uwadze. Należy też odnotować, że twórcy gry usuwają informacje na temat modyfikacji ze Steama i banują osoby biorące udział w dyskusji – najwyraźniej nie cieszy się ona ich przychylnością.

  1. Mortal Kombat 11 – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Mortal Kombat 11 – przyczajony smok, ukryty grind

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11