Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2023, 12:31

autor: Marcin "ReddoX" Przała

The Last of Us mogło otrzymać DLC o mamie Ellie

Neil Druckmann zdradził, że The Last of Us mogło otrzymać jeszcze jedno dużo rozszerzenie. Historię, która miała zostać przedstawiona w dodatku, opowie ostatecznie serial HBO.

Źródło fot. The Last of Us 2|Naughty Dog
i

Niewiele zabrakło, a The Last of Us otrzymałoby osobne rozszerzenie skupione wokół historii Anny – matki głównej bohaterki Ellie.

Informacją podzielił się Neil Druckmann, który udzielił ostatnio wywiadu portalowi Variety. Twórca The Last of Us, zapytany o najbardziej ekscytujący wątek, jaki pokaże hitowy serial HBO, a jakiego zabrakło w grze – przywołał historię mamy Ellie.

Druckmann zdradził, że losy kobiety spisał na krótko po tym, jak ukończono prace nad pierwszą odsłoną bestsellerowej serii. Nie było więc szans, aby ten wątek znalazł się w podstawowej wersji gry z 2013 roku.

Twórca wpadł wówczas na pomysł, aby historię mamy Ellie przedstawić w postaci krótkometrażowej animacji. Plan ten jednak upadł, a Druckmann zaczął szukać innego sposobu na zaprezentowanie losów kobiety.

Główny scenarzysta TLoU przyznał, że w pewnym momencie było bardzo blisko wyprodukowania oddzielnego dodatku do gry, który w odpowiedni sposób zaprezentowałby historię Anny, jednakże i ten pomysł ostatecznie zakończył się fiaskiem.

Napisałem krótką historię [o mamie Ellie – przyp. red.] już po tym, jak wysłaliśmy grę do tłoczni. To miała być animowana krótkometrażówka, ale ostatecznie tego nie zrealizowaliśmy. Był taki moment, że prawie zrobiliśmy to jako DLC do gry, jednak i ten pomysł upadł.

Warto zaznaczyć, że matka Ellie w serii gier wspominana jest kilkukrotnie, m.in. przez Marlene, która miała być przyjaciółką kobiety. Wiemy też, że ikoniczny nóż Ellie wcześniej należał do jej mamy.

The Last of Us mogło otrzymać DLC o mamie Ellie - ilustracja #1
Źródło: The Last of Us Part I/ Naughty Dog

Społeczność fanów The Last of Us spekulowała niegdyś, że matkę Ellie zobaczyliśmy już w easter eggu w innej grze Naughty Dog – Uncharted 4. W produkcji można bowiem natknąć się na plakat podpisany „TLOU: American Daughters", który pokazuje ciężarną kobietę w masce gazowej, nieco przypominającą Ellie.

Według społeczności graczy plakat mógł być cichą zapowiedzią komiksu, w którym poznalibyśmy losy Anny. Cóż, wiemy, że i ten projekt nie doczekał się realizacji.

Pewne jest natomiast to, że historię matki Ellie poznamy bliżej w kolejnych odcinkach serialu HBO.