Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2023, 12:00

autor: Sonia Selerska

RTS o mrówkach zmierza na PC i konsole, powstaje na UE5

Empire of the Ants zaoferuje fotorealistyczną przygodę, odwzorowującą codzienne życie w mrowisku. Strategia czasu rzeczywistego ukaże się na rynku w przyszłym roku.

Źródło fot. Steam
i

Grając w strategie czasu rzeczywistego, zapewne niejednokrotnie odnieśliście wrażenie, że oddalone od nas postacie, którymi dowodzimy, wyglądają jak grupa pracowitych mrówek. Według wczorajszej zapowiedzi w 2024 roku zadebiutuje gra Empire of the Ants, która da nam faktyczną szansę kontrolowania mrowiska, mierzącego się z naturalnymi wyzwaniami.

Bazując na powieści Bernarda Werbera z 1991 roku, początkujące studio Tower Five chce nam zaoferować zupełnie nowe doświadczenie, stawiające gracza w sercu królestwa zwierząt. Oto, co wiemy o grze do tej pory:

  • Empire of the Ants powstaje zarówno z myślą o graczach doświadczonych, jak i tych niezaznajomionych z gatunkiem RTS. Gra zaoferuje samouczki i stopniowo rosnący poziom trudności, a także wiele opcji personalizacji rozgrywki.
  • Głównym celem rozgrywki ma być zapewnienie mrowisku bezpieczeństwa i dobrobytu.
  • Akcja rozegra się we francuskim lesie, a zmagania będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby.
  • Wszystkie lokacje mają być w pełni otwarte do eksploracji, umożliwiając nam wchodzenie w interakcję z innymi mrówkami oraz całą fauną leśną w postaci różnych gatunków małych stworzeń.
  • Dzięki silnikowi Unreal Engine 5 fotorealistyczna grafika ma ułatwić immersyjne zanurzenie się w świecie i jego detalach.
  • Narracja i poszczególne wyzwania mają być zależne od zmieniających się pór roku oraz cyklu dobowego.
  • Kontrolowane przez nas mrówki będą dysponować różnymi umiejętnościami, które wykorzystamy podczas bitew i eksploracji.
RTS o mrówkach zmierza na PC i konsole, powstaje na UE5 - ilustracja #1

Steam

RTS o mrówkach zmierza na PC i konsole, powstaje na UE5 - ilustracja #2

Steam

RTS o mrówkach zmierza na PC i konsole, powstaje na UE5 - ilustracja #3

Steam

RTS o mrówkach zmierza na PC i konsole, powstaje na UE5 - ilustracja #4

Steam

Z karty gry na Steamie dowiadujemy się również, że Empire of the Ants pozwoli zarówno na rozgrywkę solową, jak i sieciowym trybie PvP. Gra będzie dostępna w języku polskim (napisy).

Tytuł trafi również na konsole Sony, o czym świadczy możliwość dodania go do listy życzeń w PlayStation Store. Póki co nie dysponujemy oficjalnymi informacjami na temat innych platform.

  1. Empire of the Ants na Steam