Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2022, 08:57

autor: Adrian Werner

The Last of Us Remake na oficjalnym materiale, Naughty Dog reaguje na przecieki

W odpowiedzi na głosy graczy rozczarowanych tym, co pokazał wyciek materiałów z remake’u The Last of Us: Part I, twórcy opublikowali filmik prezentujący wprowadzone zmiany.

Studio Naughty Dog wypuściło materiał wideo pokazujący atrakcje, jakie zaoferuje remake’a The Last of Us: Part I. Filmikowi towarzyszy artykuł na oficjalnym blogu PlayStation.

Wszystko to wydaje się reakcją na ostatnie wycieki materiałów z gry. Wielu graczy było rozczarowanych widoczną na nich skalą zmian w grze – pojawiały się nawet głosy, że projekt bardziej przypomina remaster niż pełny remake.

Więcej o wycieku materiałów z remake’a The Last of Us: Part I dowiecie się z naszych artykułów:

  1. Remake The Last of Us mierzy się z przeciekiem
  2. Remake The Last of Us wygląda bardziej jak remaster

Twórcy bronią swojej produkcji, twierdząc, że oferowane zmiany są duże:

  1. Grafika została opracowana od nowa, a mapy są gęściej wypełnione interaktywnymi obiektami.
  2. Możemy również oczekiwać ulepszonej fizyki oraz bardziej realistycznych animacji.
  3. Remake ma również oferować ulepszenia rozgrywki. AI będzie zachowywało się bardziej autentycznie, np. sprawniej korzystając z osłon.
  4. Ponadto zaimplementowano wiele elementów, o które prosili fani, taki jak tryb dla speedrunerów, czy opcja permadeath, w której śmierć postaci wymusi rozpoczęcie zabawy od nowa.
  5. Pojawią się także dodatkowe kostiumy dla Ellie i Joela.

Trudno ocenić, czy materiał wideo i argumenty twórców przekonają rozczarowanych graczy. Jednym z najczęstszych zarzutów jest bowiem to, że remake nie wprowadza gruntownych ulepszeń w rozgrywce. Gdy projekt był zapowiadany wiele osób oczekiwało, że pod tym względem produkcja co najmniej dorówna ulepszonemu gameplayowi z The Last of Us: Part II, co nie wydaje się teraz prawdopodobne.

Przypomnijmy, że remake The Last of Us powstaje z myślą o PlayStation 5 i PC. Wydanie konsolowe ukaże się 2 września tego roku. Na edycję pecetową poczekamy dłużej i na razie twórcy nie są gotowi podać, kiedy w nią zagramy.

  1. The Last of Us Remake nie będzie skokiem na kasę, twierdzi jeden z twórców
  2. Oficjalna strona studia Naughty Dog
  3. The Last of Us – poradnik do gry