Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lipca 2021, 11:59

autor: Iltutmiś

Serial The Last of Us - wiemy z ilu odcinków będzie się składał 1. sezon

Zapowiadany serial HBO oparty na świetnie przyjętej historii Joela i Ellie nadchodzi. To interesujące wiadomości dla fanów The Last of Us – gry o postapokaliptycznej historii wyprodukowanej przez Naughty Dog.

W SKRÓCIE:
  • Pierwszy sezon składać się będzie z 10 odcinków.
  • W serialu spotkamy aktorów znanych z Gry o tron czy Mandalorianina.
  • Twórcą serialu jest Craig Mazin, człowiek odpowiedzialny za dobrze przyjęty Czarnobyl.

Nadchodzący pierwszy sezon serialu HBO The Last of Us będzie się składał z 10 odcinków – tę informację ujawnił scenarzysta i producent serialu Craig Mazin podczas wywiadu w ramach podcastu Scriptnotes. Craig Mazin to twórca między innymi dobrze przyjętego serialu Czarnobyl. Co ważne, rozpoczęto już zdjęcia do serialu na bazie bestellerowej gry.

Serial The Last of Us - wiemy z ilu odcinków będzie się składał 1. sezon - ilustracja #1

Odcinki nadchodzącego serialu będą godzinne. Prosty rachunek wskazuje zatem, że czeka nas około 10 godzin fabuły. Jak na razie nie wiadomo, jakie wątki zostaną poruszone w premierowym sezonie. Prawdopodobnie będzie to historia oparta na wydarzeniach pierwszej części The Last of Us z 2013 roku. Premiera serialu będzie mieć miejsce najwcześniej pod koniec 2022 roku.

Aktorzy w serialu The Last of Us

Na ekranie spotkamy mniej lub bardziej znanych aktorów. Joela zagra Pedro Pascal (wystąpił w Grze o tron, Mandalorianinie czy Narcos), a w Ellie wcieli się Bella Ramsey, młoda aktora, która kilka lat temu zagrała w Grze o tron rolę młodej przywódczyni Lyanny Mormont.

Serial The Last of Us - wiemy z ilu odcinków będzie się składał 1. sezon - ilustracja #2
Bella Ramsey i Pedro Pascal

Inne znane nazwiska z obsady nadchodzącego serialu to Merle Dandridge, która ponownie wcieli się w postać przywódczyni Świetlików (antyrządowej organizacji, która za wszelką cenę chce wytworzyć szczepionkę na infekcję niszczącą cywilizację w świecie gry i serialu) oraz Nico Parker odgrywająca rolę córki Joela. Muzykę do serialu skomponuje Gustavo Santaolalla, który był odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową obu części growego pierwowzoru.

Serial The Last of Us jak na razie zapowiada się interesująco i na pewno warto na niego zwrócić uwagę. Sam ciekaw jestem, w jaki sposób przedstawiona zostanie historia z gry z 2013 roku i czy Craig Mazin w jakiś sposób ją rozszerzy.