Ruszyły prace nad The Last of Us; zobacz pierwsze zdjęcie z planu serialu

Aktor Gabriel Luna podzielił się pierwszym zdjęciem z planu serialu The Last of Us. Fotografia zdaje się potwierdzać, że producenci uwzględnią jedną z pamiętnych scen z oryginału.

filmomaniak.pl

Jakub Błażewicz

Ruszyły prace nad The Last of Us; zobacz pierwsze zdjęcie z planu serialu.
Ruszyły prace nad The Last of Us; zobacz pierwsze zdjęcie z planu serialu.

Serialowe The Last of Us powoli nabiera kształtów, co widać w kontekście ujawniania kolejnych aktorów zaangażowanych w prace nad produkcją. W kwietniu do obsady dołączył Gabriel Luna jako brat głównego bohatera, a po nim poznaliśmy odtwórców ról córki Joela oraz Marlene. Jednakże to Luna podzielił się na Instagramie pierwszym zdjęciem z planu serialu z całą rodziną Millerów. Oprócz Tommy’ego i Sarah (Nico Parker) fotografia objęła też Joela (Pedro Pascala), a także reżysera Kantemira Bałagowa i kamerzystkę Ksenię Seredę.

Źródło: Gabriel Luna (via Instagram).

Choć jednak cała „rodzina” jest tu uśmiechnięta, wpis Gabriela Luny zdaje się potwierdzać, że serial uwzględni pewną istotną i (nie)sławną scenę z oryginalnego The Last of Us. Nie jest to zaskoczeniem, bo choć producenci zmienią część wątków z gry (i podobno dodadzą jeden wycięty z tejże), ostatecznie historia nie będzie zbytnio różnić się od tej z oryginału. A ta chyba nie byłaby kompletna bez uwzględnienia jednego z momentów, który – nie wdając się w większe spoilery – zdefiniował charakter Joela.

Wciąż nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery serialu, który będzie można obejrzeć na platformach HBO GO oraz HBO Max.

  1. Oficjalna strona platformy HBO GO

Serial:The Last of Us

premiera: 2023dramatsci-fiakcjaprzygodowy

Nowy sezon Sezonów: 2 Odcinków: 16

The Last of Us to serial oparty na serii gier od studia Naughty Dog. Opowiada on historię Joela Millera, mężczyzny żyjącego w postapokaliptycznym świecie ogarniętym przez plagę żywych trupów. Otrzymuje on zadanie eskorty pewnej wyjątkowej dziewczyny. Produkcja łączy elementy dramatu i horroru. The Last of Us to wyprodukowany dla stacji HBO serial stanowiący ekranizację kultowego cyklu gier wideo autorstwa studia Naughty Dog. Jego akcja toczy się w niedalekiej przyszłości. Świat opanowuje tajemnicza zaraza pasożytniczego grzyba, który zamienia ludzi w żywe trupy. W dniu wybuchu pandemii swoją córkę traci Joel Miller. Lata rozpaczy sprawiły, że jest on cyniczny i bezwzględny. Na życie zarabia jako przemytnik. Pewnego dnia otrzymuje on niecodzienne zadanie – pomoc w eskorcie dziewczyny o imieniu Ellie, która ma stanowić klucz do uratowania ludzkości. W produkcji wystąpili między innymi Pedro Pascal (Joel), Bella Ramsey (Ellie), Gabriel Luna (Tommy), Merle Dandridge (Marlene), Anna Torv (Tess) oraz Nick Offerman (Bill). Zdjęcia kręcono w Calgary, Fort MacLeod oraz w High River.

Serial The Last of Us
Podobało się?

39

Jakub Błażewicz

Autor: Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum inne
2021-07-04
07:51

krontes Pretorianin

Więc to już pewne że będzie to po prostu historia z pierwszej części??
To lipa. Fabularnie pierwsze The Last of Us to słabiutkie jest.

Komentarz: krontes
2021-07-04
18:21

zanonimizowany1252258 Pretorianin

😒

Ja się totalnie odbiłem od tego uniwersum po tym jak zostało zeszmacone w drugiej serii przez promowanie LGBT na siłę. Pierwsza część była świetna, jedna z lepszych gier jakie grałem, w drugiej Sony postanowiło uprawiać politykę. Cieszy mnie tylko że HBO to robi bo gdyby to był Netflix to pewnie wszyscy bohaterowi byliby czarnymi transwestytami identyfikującymi się jako jednorożce.

Komentarz: zanonimizowany1252258
2021-07-04
21:05

A.l.e.X Legend

A.l.e.X

HBO na 100% to dowiezie mimo że obsada klozetowa.

Komentarz: A.l.e.X
2021-07-04
22:21

Wiedźmin Legend

Wiedźmin

Wreszcie szansa na dobrą ekranizację gry i to w formie serialowej.

Scenariusz, który nie jest wydmuszką jak reszta gier, które ekranizowano.
HBO z zapleczem ludzi, którzy ogarniają techniczne sprawy.

Przy serialach HBO mieli właśnie często nosa do kompletowania dobrej obsady np:
Oz, Sopranos, The Wire, Deadwood, Rome, Boardwalk Empire, Game of Thrones, True Detective - S1, Westworld itd.

W teorii "TLOU" od HBO powinno wciągnąć nosem "TWD" od AMC, bo poprzeczka jest nisko ustawiona.

Komentarz: Wiedźmin
2021-07-07
00:05

Whisper_of_Ice Senator

Whisper_of_Ice

Hmm czemu mam wrażenie że to będzie klapa? Imo aktorzy jakoś nie pasują, w aktorze który ma sie wcielić w Joela jest coś "niejoelowatego" że się wyrażę tak kolokwialnie.
Chyba jednak pozostane przy wspomnieniach z gry :).

Komentarz: Whisper_of_Ice

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl