filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lipca 2021, 12:42

autor: Karol Laska

Wiemy, kto zagra córkę Joela w serialu The Last of Us

Poznaliśmy kolejną aktorkę, która wystąpi w serialowym The Last of Us od HBO. Jest nią Nico Parker, wschodząca gwiazda sceniczna. Wcieli się ona w córkę Joela, Sarah.

Do obsady serialu HBO pod tytułem The Last of Us (adaptacji znanej gry wideo studia Naughty Dog) dołączyła nowa aktorka – Nico Parker (via Variety). Wiadomo również, kogo zagra. Wcieli się w Sarah, czyli córkę głównego bohatera, Joela. Nie będzie to więc zapewne pierwszoplanowa rola, ale ważna dla przebiegu całej akcji i zrozumienia motywacji protagonisty. Parker zobaczymy najpewniej w ważnej scenie znanej z początku gry, jeszcze zanim świat uległ całkowitej apokalipsie. Kto wie, być może twórcy będą mieli jeszcze inny pomysł na rozwój tejże postaci.

Nico Parker ma zaledwie 16 lat, a więc jej kariera aktorska nie jest jak na razie zbyt bogata, choć i tak zdarzyło się jej zagrać w paru (a konkretniej dwóch) interesujących produkcjach. Debiutowała w disnejowskim remake’u Dumbo z 2018 roku, w którym zagrała jedną z ról głównych, a także wystąpiła u boku Jude’a Lawa w trzech odcinkach miniserialu HBO pod tytułem Dzień trzeci.

Już od jakiegoś czasu znamy aktorów, którzy zagrają pierwsze skrzypce w The Last of Us. Rola Joela przypadła znanemu z Mandalorianina i Narcos Pedro Pascalowi, a w Ellie wcieli się Bella Ramsey, czyli Lyanna Mormont z Gry o tron. W obsadzie znajduje się także Merle Dandridge.

Nieznana jest data premiery serialu The Last of Us. Pojawi się on w przyszłości na platformach streamingowych przynależących do HBO – HBO GO oraz HBO Max. Za reżyserię odpowiada między innymi Kantiemir Bałagow.

  1. Serial The Last of Us zmierza na HBO; scenarzysta Czarnobyla na pokładzie
  2. Strona internetowa HBO GO

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej