Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2021, 12:45

autor: AlexB

Snapshot Minecraft 1.17.1 ratuje aksolotle

Studio Mojang AB udostępniło trzeci tzw. snapshot (lub, w polskiej wersji, „migawkę”) aktualizacji 1.17.1 do gry Minecraft w wersji Java Edition. Dzięki niemu można przetestować kilka kolejnych poprawek, które znajdą się w oficjalnym wydaniu patcha.

W SKRÓCIE
  1. Minecraft: Java Edition otrzymał trzeci snapshot aktualizacji 1.17.1.
  2. Umożliwia on przetestowanie szeregu kolejnych poprawek, związanych chociażby z zachowaniem niektórych stworzeń.
  3. Oficjalna wersja patcha powinna pojawić się wkrótce.

Na początku czerwca Minecraft otrzymał pierwszą część kolejnej dużej aktualizacji, noszącej nazwę Caves & Cliffs. Wprowadziła ona całe mnóstwo nowości, w tym między innymi 91 niespotykanych wcześniej typów bloków oraz szereg rodzajów stworzeń. Niestety, nie wyeliminowała wielu błędów już obecnych w tytule, a przy okazji dodała kilka nowych. Sytuację nieco poprawić ma kolejny, mniejszy patch, oznaczony numerem 1.17.1. Od połowy minionego miesiąca można było testować jego pierwszą przedpremierową wersję. Druga ukazała się w miniony poniedziałek, a trzecia wczoraj.

W najnowszym tzw. snapshocie aktualizacji 1.17.1 twórcy umożliwili przetestowanie szeregu kolejnych poprawek. Mowa tu chociażby o wyeliminowaniu błędów związanych z zachowaniem schwytanych aksolotlów (nie powinny one teraz podejmować prób wyjścia z wody po schwytaniu) oraz piglinów i logowania się na serwerze. Wszelkie dodatkowe szczegóły znajdziecie na tej stronie.

Jeśli jednak spodziewacie się po nowym patchu do Minecrafta jakichś nowości, to mamy dla Was złe wieści. Takowych bowiem nie uświadczycie. Pozostaje Wam zatem czekanie na drugą część aktualizacji Caves & Cliffs. Według obecnych planów, ukaże się ona pod koniec bieżącego roku.

Snapshot Minecraft 1.17.1 ratuje aksolotle - ilustracja #1
Studio Mojang zaprasza do przetestowania kolejnej porcji poprawek.

1.17.1 Pre-release 3 jest dostępny dla Minecraft: Java Edition. Aby móc go sprawdzić, należy włączyć snapshoty w sekcji „Instalacje” (Installations) w kliencie gry. Pamiętajcie jednak, że wciąż jest to wersja przedpremierowa aktualizacji i może ona spowodować utratę Waszego świata w grze. Dlatego warto przed jej pobraniem wykonać kopię zapasową swojego dzieła bądź uruchamiać sesje z uaktualnieniem z osobnego folderu.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Minecraft – poradnik do gry