Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2021, 10:33

autor: Entelarmer

Minecraft po Caves & Cliffs Update - Mojang kontynuuje rozwój gry

W Minecraft: Java Edition rozpoczęły się testy wersji 1.17.1. Pierwsza aktualizacja po premierze Caves & Cliffs powinna zadebiutować w ciągu najbliższych tygodni.

Po premierze nowej zawartości w pierwszej części Caves & Cliffs Update studio Mojang wraca do mniejszych aktualizacji Minecrafta. Twórcy udostępnili wersję 1.17.1 do wydania Java Edition na serwerze testowym gry jako tzw. „pre-release”. Aby zyskać do niej dostęp, należy włączyć snapshoty w sekcji „Instalacje” (Installations) w kliencie gry. Zaznaczamy jednak, że przedpremierowe aktualizacje mogą spowodować utratę Waszego świata w Minecrafcie. Dlatego lepiej przed rozpoczęciem zabawy wykonać kopię zapasową swojego dzieła bądź uruchamiać sesje z uaktualnieniem z osobnego folderu.

Jak łatwo zgadnąć, pierwsza aktualizacja po premierze Caves & Cliffs nie będzie obfitowała w nową zawartość, jeśli nie liczyć pojawienia się świeczek w wersji Bedrock Edition (czyli na konsolach oraz w jednym z dwóch pecetowych wydań). Zespół Mojang skupia się na doszlifowaniu nowości wprowadzonych w wersji 1.17. Poprawki uwzględniają ograniczenie dostępności niebieskich aksolotlów do hodowli, która też w końcu da szansę (aczkolwiek skromną) na pozyskanie młodych wrzeszczących kóz z parowania „spokojnych” osobników tych zwierząt. Zwiększy się też szansa na zdobycie sztabek miedzi z utopionych zombie (Drowned).

Do powyższych dochodzą rozmaite poprawki techniczne, na przykład z widmowymi blokami (które można było „stworzyć” przy pomocy puchu śnieżnego i tłoków lub zasobników) i przedmiotami (poprzez nieprawidłowe działanie polecenia /item). Na większe nowości przyjdzie nam poczekać do premiery drugiej części Caves & Cliffs Update. Ta skupi się na modyfikacji sposobu generowania świata Minecrafta, w którym w końcu zobaczymy góry i rzeki z prawdziwego zdarzenia. Natomiast wersja 1.17.1 powinna zadebiutować w ciągu najbliższych kilku tygodni.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody – recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta