Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2021, 11:20

Współzałożyciel Rockstar Games i twórca GTA otwiera nowe studio

Współtwórca serii GTA - Dan Houser - w rok po odejściu ze studia Rockstar Games, zakłada nową firmę - Absurd Ventures in Games.

W SKRÓCIE:
  1. Dan Houser, współzałożyciel Rockstar Games otworzył nowe studio - Absurd Ventures in Games.

Jeden ze współzałożycieli firmy Rockstar Games - Dan Houser - otworzył nową firmę, która w przyszłości może zająć się tworzeniem gier. Jak donosi serwis VGC, w zeszłym tygodniu zarejestrowano ją w Wielkiej Brytanii. Mowa o Absurd Ventures in Games, które przedstawiane jest jako działalność zajmująca się tworzeniem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego.

Dan Houser opuścił szeregi Rockstar Games w lutym 2020 roku. Szefował on, wraz z Leslie Benzesiem, zespołowi Rockstar North. Współtworzył gry z serii Grand Theft Auto i Red Dead Redemption. Ma na koncie także scenariusze do Maxa Payne’a 3 oraz Bully, znanego u nas jako Canis Canem Edit.

Informacja o założeniu nowej firmy nie jest jednak jednoznaczna z faktem, że Houser na 100% wróci do tworzenia gier. Być może skupi się początkowo na doradztwie innym. Dopóki nie zabierze głosu w tej sprawie, graczom pozostaną spekulacje na temat jego przyszłej działalności.