Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 lutego 2021, 09:21

autor: Adrian Werner

Gwiazda The Mandalorian zagra Joela w The Last of Us od HBO. Rola Ellie również obsadzona

Stacja HBO ogłosiła, kto zagra główne role w serialu The Last of Us. W Joela wcieli się Pedro Pascal (znany z The Mandalorian, Narcos i Wonder Woman 1984), a Ellie zagra Bella Ramsey (m.in. Gra o tron).

Zmierzająca na kanał HBO serialowa adaptacja gry The Last of Us znalazła odtwórców głównych ról. W Joela wcieli się Pedro Pascal, znany z tytułowej roli w The Mandalorian. Aktor nie zamierza zrezygnować z występów w Gwiezdnych wojnach i powróci w przyszłych sezonach Mandalorianina.

Z kolei Ellie zagra Bella Ramsey, czyli młoda aktorka, która znana jest głównie z roli Lyanny Mormont w serialu Gra o tron. Pedro Pascal zresztą również grał w tym przeboju fantasy, więc oboje mają dużo doświadczenia w pracy z HBO.

Gwiazda The Mandalorian zagra Joela w The Last of Us od HBO. Rola Ellie również obsadzona - ilustracja #1
Bella Ramsey wystąpiła m.in. w Grze o tron.

Plotki o obsadzeniu głównych ról pojawiły się wczoraj wieczorem. Okazały się one jednak tylko w połowie prawdziwe. Potwierdziły się informacje o Ramsey w roli Ellie, ale pierwsze doniesienia sugerowały, że Joela zagra Mahershala Ali, znany m.in. z trzeciego sezonu True Detective. Te informacje nie były jednak bezpodstawne. Był on bowiem jednym z aktorów, który starał się o tę rolę.

Wybór Pedro Pascala wydaje się strzałem w dziesiątkę dla HBO. Aktor jest obecnie na fali dzięki sukcesowi The Mandalorian, a specyfika tej produkcji (główna postać większość czasu spędza w hełmie zasłaniającym twarz) powoduje, że odtwórca wspomnianej roli spokojnie może grać także w innym serialu. Co jednak ciekawe, w przypadku konfliktu pod względem terminów priorytet będzie miało The Last of Us.

Przypomnijmy, że HBO zamówiło od razu cały pierwszy sezon serialu, zamiast wpierw zrealizować odcinek pilotażowy. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, rolę producentów serialowego The Last of Us pełnić będą znany z Czarnobyla Craig Mazin oraz Neil Druckman, czyli ojciec gier, na których bazuje telewizyjna adaptacja. Pierwszy epizod wyreżyseruje Kantemir Bałagow.

  1. HBO – strona oficjalna